מנכ"ל יב"ע: למצוא פתרון לבעיית תשלומי ההורים

מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, חושש כי התשלומים הכבדים לשיבות התיכוניות מרחיקים מהמערכת הורים שאינם יכולים לעמוד בכך.

שלמה פיוטרקובסקי , ב' בכסלו תשע"ב

אלחנן גלט ואבי רואה
אלחנן גלט ואבי רואה
יח"צ

כמדי שנה, גם השנה, התכנסו מחנכי ישיבות ואולפנות בני עקביא לכנס השנתי ב"איסרו חג" שבת ארגון - יום ראשון שאחרי שבת הארגון. כ-300 מחנכים ומחנכות הגיעו אל ישיבת בני עקיבא 'נר תמיד' בחשמונאים ליום עיון בנושא "חינוך לצדק חברתי".

ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה הגיע בראשית היום לברך את המשתתפים ואמר כי המשימה של הדור הזה היא להעביר את המסרים לדור הבא.

בדיון שעסק בנושא תשלומי הורים למוסדות החינוך סקר מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא אלחנן גלט את העלויות הרבות בישיבות ובאולפנות אליהן מופנה התקציב. גלט ציין כי מעבר לקושי שאותו אנו מכירים אצל הורי התלמידים ישנו מספר שאותו אנו לא מכירים, של הורים שבגלל שיקול כלכלי לא שולחים את ילדיהם למוסדות הרשת.

גלט אמר עוד כי בימים אלה נעשים מאמצים לבחון אפשרויות להוזלת תשלומי ההורים ואמר, "לא יכול להיות שלא נבנה פיתרון למציאות המטורפת הזו".

העיתונאי והסופר מאיר עוזיאל הרצה על נושא הצדק דווקא במקורות תרבותיים שאינם שייכים לארון הספרים היהודי כמו בכתביו של הסופר צ'כוב ואצל נתן אלתרמן. עוזיאל אמר לבסוף כי הנושא החשוב ביותר לדעתו בכל עניין הצדק החברתי הוא נושא הגיור שהוא למעשה צדק חברתי.

מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שמואל סלבין השתתף אף הוא ביום העיון והרצה בפני המשתתפים על התהליכים בכלכלה העולמית וההשלכות על המשק הישראלי. סלבין אמר כי מדינת ישראל היא אחת היציבות בעולם וכי הכלכלה העולמית עוברת שינויים גדולים מאוד כאשר מרכז הכובד עובר מאירופה ומארה"ב אל אסיה ובעיקר אל הכלכלה הסינית. את הכנס ארגנו אנשי מינהל החינוך במרכז ישיבות בני עקיבא בראשות הרב יהודה פליקס.