בג"ץ: דחייה של חצי שנה בעניין גבעת אסף

שופטי בג"ץ קיבלו את בקשת המדינה לדחות עד לחודש יולי 2012 את התשובה הסופית בעניין גבעת אסף, בניסיון לפתור את הסוגייה בדרכי שלום.

שלמה פיוטרקובסקי , ב' בכסלו תשע"ב

גבעת אסף
גבעת אסף
יח"צ

שופטי בג"ץ קיבלו את בקשת המדינה לדחות עד לחודש יולי 2012 את התשובה הסופית בעניין הישוב גבעת אסף, והודיעו כי על המדינה להגיש "הודעת עדכון" במועד זה.

נזכיר כי המדינה ביקשה מבג"ץ ארכה נוספת על מנת לפתור את הסוגייה בדרכי שלום, זאת בעקבות התחייבותם של התושבים להיכנס להליך של הידברות בנושא זה.

עד למועד הגשת "הודעת העדכון" אמורים לפרוש מבית המשפט העליון שניים מחברי ההרכב, הנשיאה דורית ביניש והמשנה לנשיאה, השופט אליעזר ריבלין, בעוד השופט השלישי, ניל הנדל, ימשיך את הדיון בעתירה עם שופטים אחרים.

התגובה המבקשת את הדחייה מגיעה בעקבות דיונים קדחתניים אשר נערכים בימים אלו בין לשכת ראש הממשלה לבין לשכת שר הביטחון ולשכתו של היועץ המשפטי לממשלה.

בלשכת ראש הממשלה שואפים למצוא פתרון משפטי אשר ישנה את המצב המשפטי הנוכחי ויאפשר את הותרתם של הישובים מגרון וגבעת אסף, וכן את שכונת גבעת האולפנא בבית אל ועמונה, במקומם.

תושבי גבעת אסף מברכים על הדחייה שהעניק בג"ץ להסדרת הסוגייה, ו"מצפים שהזמן ינוצל להסדרת הישוב תוך השארת הישוב על מקומו בדרכי שלום".

"גבעת אסף מודה לציבור על התמיכה והעידוד והמוכנות למאבק נחוש", נאמר בהודעת התושבים.