דגל ישראלי בענן

חברת הסטארט אפ הישראלית קלריזן ( Clarizen ) הפכה לחברה עולמית ובין המוצלחות בעולם. פינת "הגאווה הישראלית" של דוד לב.

דוד לב , ג' בכסלו תשע"ב

אבינועם נובוגרודסקי
אבינועם נובוגרודסקי
יח"צ

"הענן" – זאת מילת המפתח אצל הרבה אנשי מחשב, מנהלים, ומקצוענים אחרים. תודות ל"ענן" חברות יכולות לשתף נתונים וקבצים בין משתמשים, לעזור ללקוחות להשתמש בפתרונות שלהם, ולהעביר עדכוני תכנות ונהלים ללקוחות בצורה יותר יעילה.

מטרת העבודה בענן היא, כמובן, לחסוך כסף וזמן - חיסכון שבה לידי ביטוי כשחברה יכולה לבצע עבודה ולטפל בבעיות מרחוק. אין צורך באמצעות דרך זו לשלוח נציג ללקוח או למשרד בצד שני של הארץ – או העולם.

חברות גדולות כמו גוגל ואמאזון מנסות היום להשתלט על הענן ומציעות מגוון כלים לחברות או ארגונים שרוצים להעביר עבודה לאון-ליין.

חברת הסטארט אפ הישראלית קלריזן ( Clarizen ) מהוד השרון, פיתחה פתרונות SaaS לניהול פרויקטים ושיתוף תהליכים באמצעות הרשת.

הכלים שקלריזן מציעה ללקוחותיה עוזרים להם להיות יותר מאורגנים, ולנהל כמעט את כל העסק דרך האינטרנט.

בעצם אחד מהסיכונים הכי גדולים בעסקים היום זה איבוד שליטה. לעיתים קבוצות ויחידים בארגון "יוצאים לדרכם" ועושים מה שעולה על רוחם, כי הם חושבים שהם יודעים יותר טוב מהבוס.

התנהלות כזו יכולה להביא לכפילות בחלק מהעבודה. קלריזן עוזרת למנוע בעיות אלו עם כלים כגון תזמון פרויקטים, בניית תכניות עבודה בצורה קולקטיבית, מעקב אחרי זמן המוקדש לתפקידים, ניהול משימות לעובדים, מעקב אחרי הוצאות, ועוד הרבה. כל אחד בארגון מעודכן כל הזמן על מה שקורה ומה מצופה ממנו – ופתאום כולם באותה הסירה, במטרה להגיע לאותה תוצאה חיובית.

בחברות גדולות יש מחלקות מיוחדות שעושות מה שקלריזן עושה – אבל חברה בינונית או קטנה לא יכולה להרשות לעצמה לבנות מחלקה למטרה זו. "תוכנה, שירותים והתמיכה בהם עולות הרבה כסף, וההוצאות נוטות לעלות במשך הזמן", אומר מנכ"ל קלריזן, אבינועם נובוגרודסקי. "הפתרונות שלנו נתונים להרחבה בשעת הצורך, ומתאימים אפילו עבור חברות קטנות. קליינטים משלמים לנו כל חודש, ואנחנו מטפלים בכל העבודה מאחורי הקלעים".

רוב הלקוחות של קלריזן הם קטנים, אבל יש גם גדולים, אומר נובוגרודסקי – כולל חברות כמו NASA, Hertz, Lenovo, Fujitsu, UPS, GE Healthcare ו NBC – רשימה די מרשימה. "מתווספים לנו כ-200 קליינטים חדשים מדי יום", הוא מוסיף.

קלריזן נוסדה בהוד השרון ב-2007 ומאז הפכה לחברה עולמית, כל הפיתוח נעשה בישראל, והיא אחת מהחברות הישראליות הכי מוצלחות בעולם. היא זכתה בעשרות פרסים ואותות הצטיינות, ולפני כמה חודשים גייסה יותר מ $12 מיליון.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il