"ההחלטה לא לבקש עונש מוות מזעזעת את הנוער"

פנחס מיכאלי, הקומונר בסניף בנ"ע באיתמר, מספר על הקושי של הנוער בישוב להבין את ההחלטה לא לדרוש עונש מוות לרוצח משפ' פוגל.

בני טוקר , ג' בכסלו תשע"ב

איתמר שומרון
איתמר שומרון
הלל מאיר

פנחס מיכאלי רכז הנוער והקומונר בסניף בנ"ע באיתמר, אומר לערוץ 7 כי ההחלטה של התובע הצבאי לא לדרוש עונש מוות לרוצח הנתעב של בני משפחת פוגל מזעזעת, "מאז הפגוע בני הנוער מתמודדים עם כאב בכלל לא פשוט ועם אתגרים רבים, הם מתמודדים בגבורה רבה ומתוך עשייה. אבל אמירה כזאת של התובע הצבאי שלא לבקש עונש מוות, מזעזעת מחדש את כל המערכות".

לדבריו, התחושה הכללית ביישוב היא שהמדינה עושה מאיתם צחוק, "בעסקת שחרור המחבלים האחרונה, אנחנו יודעים שהשתחררו סייענים של פיגועים קודמים באיתמר. עושים צחוק מאיתנו ובעיקר מהנרצחים. כולנו יודעים שחמישה מאסרי עולם זה לא אמיתי, הם בדרך כלל יושבים פחות. העונש הראוי להם היה צריך להיות עונש מוות".

מיכאלי טוען שרוב בני הנוער חשים עד היום שהם איבדו את בני משפחותיהם שלהם, "הכרנו את כולם, יואב פוגל היה חניך מצטיין בסניף. חלק מבני הנוער היו מדריכים שלו, הכרנו טוב את ההורים. הציפייה הייתה שחיות האדם האלה יקבלו עונש מוות".

מיכאלי מציין שלמרות התחושות הקשות העשייה בישוב נוסקת לגבהים חדשים, "הייתה לנו שבת ארגון נפלאה. עשינו השנה יותר משנים עברו, כולל טיול השבעה לשבט החדש. אנחנו מנתבים את בני הנוער לעשייה חיובית. זה הפתרון להמשיך לצמוח ולהתפתח. משמח אותנו לראות כל הזמן פנים חדשות באיתמר. ב"ה הגבעה שהוקמה על שם הנרצחים "גבעת אריה" הולכת ומתאכלסת. היום כבר קשה למצוא באיתמר אפילו דירות להשכרה וזה בהחלט משמח".