אחיות ביה"ח וולפסון לקראת החרפת צעדים

אחיות ביה"ח וולפסון יעבדו היום במתכונת שבת. מחר יחריפו צעדיהן וביה"ח יפעל במתכונת חירום. "הגיעו מים עד נפש".

תגיות: וולפסון
שמעון כהן , ד' בכסלו תשע"ב

וולפסון. ארכיון
וולפסון. ארכיון
פלאש 90

אחיות ביה"ח "וולפסון" ממשיכות להחריף את צעדיהן: הבוקר, החל משעה 10:00 כלל האחיות בחדרי המיון יעבדו במתכונת חירום. זאת בעקבות העומסים הגדולים במחלקות והפרת ההתחייבות של ביה"ח לגבי מספר החולים במחלקות.

בהסתדרות האחיות אף מודיעים כי מחר, יום חמישי, יוחרפו צעדיהן של האחיות וכלל האחיות בכל ביה"ח ינקטו בשביתה ויפעלו במתכונת חירום בלבד. מתכונת החירום תקיף את כל מחלקות ביה"ח: חדרי הניתוח יעבדו במתכונת שבת, כל מחלקות האשפוז למיניהן יעבדו במתכונת שבת, במחלקות לטיפול נמרץ יעבוד צוות סיעודי מצומצם. כמו כן, בשירותים האמבולטוריים (כולל מרפאות, מכונים, אשפוזי יום) לא יעבוד הצוות הסיעודי. במחלקות פגים, יונקים, חדרי לידה, דיאליזה, אונקולוגיה, יחידת פריון - יעבוד צוות סעודי במתכונת מצומצמת. בהסתדרות האחיות מודיעים כי יוקם צוות סעודי לשעת חירום.

יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, אומרת היום: "הגיעו מים עד נפש. מדובר במצוקה אמיתית ומתמשכת במסגרתה במשך חודשים רבים ישנה חוסר יכולת מצד האחיות לתת מענה למצוקת האשפוז החריפה בכלל המחלקות בביה"ח. האחיות הגיעו למצב בו אינן יכולות להבטיח טיפול רפואי הולם לבאים לביה"ח כפי שהם זכאים לו. יש כאן מציאות מסוכנת למטופלים ומסכנת מצד האחיות. אין אנו יכולים לעמוד מנגד ללא מעש. ביה"ח לא עושה שום מאמץ לתגבר את האחיות ולהפחית את העומסים במיון ובמחלקות האשפוז. אנו קוראים להנהלת ביה"ח לפעול מידית לפתרון המצב הבלתי נסבל הזה".