"הרס גבעת גל אריה - כתם מוסרי"

רב הישוב איתמר, הרב נתן חי, תוקף במילים חריפות את הרס גבעת גל אריה הבוקר בידי כוחות הביטחון, "לא נירא מההורסים וממשלחיהם".

שלמה פיוטרקובסקי , ה' בכסלו תשע"ב

ההרס בגבעת גל אריה
ההרס בגבעת גל אריה
באדיבות ועד מתיישבי השומרון

הרב נתן חי, רב הישוב איתמר, תוקף במילים חריפות את מי שהורה ומי שביצע את הרס בגבעת גל אריה הבוקר, "הרס גבעת גל אריה הוא כתם מוסרי על ידי ההורסים ומשלחיהם". 

לדבריו, "הדרך היחידה של הציונות משחר ימיה היה לבנות במקום כל הרס, להקים עוד התישבות ועוד דונם כדי שאויבינו יבינו שהרצח והאלימות לא ינצחו".

"אנו באיתמר נמשיך לבנות ולהיבנות, נמשיך לבנות את גבעת גל אריה לזכר משפ' פוגל הי"ד, נבנה בע"ה מבנה קבע לבית הכנסת המרכזי ונמשיך לבנות את איתמר ואת ארץ ישראל כולה...זה היה רצון הנופלים על קידוש השם, ולא נירא מההורסים וממשלחיהם", הוסיף הרב חי.

יממה לאחר פסק הדין של רוצח משפחת פוגל, הרסו לפנות בוקר בברוטליות רבה, כוחות משטרה גדולים ממרחב שומרון ואנשי המנהל האזרחי, את גבעת אריה באיתמר. הגבעה הוקמה לאחר רצח חמשת בני משפחת פוגל, על המקום ממנו חדרו הרוצחים ליישוב.

אנשי המשטרה והמנהל האזרחי הרסו 6 מבנים, מתוכם שלושה בתי קבע ובית כנסת קבע. בגבעה מתגוררות שתי משפחות וחמישה רווקים.

כוחות ההרס הגדילו לעשות והרסו את לוח הבקרה ומערכת החשמל ו"מוח" ההפעלה של מצלמת האבטחה המיוחדת, שנרכשה ע"י המועצה האזורית שומרון לאחר הרצח – אך ורק מתרומות שאספה ומכספי הארנונה של התושבים וללא כל סיוע ממשרד הביטחון.