תחרות סרטונים על יונתן פולארד

מורה משבי שומרון הוגה ויוזם תחרות סרטונים בני דקה וחצי על יונתן פולארד. הפרס: 1000 דולר. היעד: לעורר את התודעה סביב הפרשה.

שמעון כהן , ט' בכסלו תשע"ב

פולארד
פולארד

אריה ברמסון, מורה תושב שבי שומרון, יזם תחרות פרטית של סרטונים על יונתן פולארד, ומציב פרס של אלף דולר לסרטון הזוכה. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עמו על הפרויקט ומה שעומד מאחוריו.

לדבריו לרעיון הגיע מתוך תחושה טבעית של כל יהודי באשר הוא הרואה את העוול שנעשה לפולארד, ומתוך הכרה שההשפעה יכולה להגיע לא רק ממסדרונות השלטון וממשרד ראש הממשלה אלא מהמדיה. הוא מספר ומזכיר את הסרטון של חבורת 'לאטמה' לאחר המשט הפלשתיני, סרטון שהביא לשינוי בתודעה הבינלאומית סביב המשט, ובעקבות הסרטון ההוא החליט שניתן למנף את זירת היוטיוב גם לטובת פולארד.

ברמסון מציין כי אמנם לסטודנטים לקולנוע יש נקודת פתיחה טובה יותר מאחרים, אך גם ילדים ובני נוער הבקיאים מעט בטכנולוגיה הקיימת כיום כמעט בכל בית יכולים להציג סרטון שיזכה בתחרות.

בתחרות ישתתפו סרטונים בני דקה עד דקה וחצי שיוכלו לעסוק בכל זווית אפשרית של פרשת פולארד, בין אם מהזווית הדוקומנטארית, בין אם מהזווית הדרמטית או האישית שלהם מול הפרשה, ובלבד שיתארו את המציאות הקשה והבלתי אפשרית בה יושב יהודי בכלא האמריקאי על עבירה שאחרים שחטאו בחטאים קשים וחמורים ממנה השתחררו זה מכבר.

את הסרטנים ניתן להעביר לברמסון עד יום הראשון בפברואר 2012, למייל האישי שלו: bramsona@gmail.com. ברמסון מזמין לא רק יוזמות פרטיות להשתתף במיזם אלא גם כיתות ממגמות הקולנוע הרבות שגודשות את התיכונים ברחבי הארץ, לראות בתחרות מעין פרויקט משותף, ו"על הדרך" לזכות גם בפרס.