בן ארי: בגל"צ סותמים פיות ומחרימים אותי

ח"כ בן ארי קובע כי בגל"צ מחרימים אותו ומונעים ממנו להגיב להאשמות המוטחות בו. גל"צ: לא מחרימים איש. מדובר באילוצי שידור חי.

שמעון כהן , י' בכסלו תשע"ב

מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי
צילום: פלאש 90
חבר הכנסת בן ארי טוען כי בתכניתו של רזי ברקאי 'מה בוער' מחרימים אותו. זאת לאחר שאתמול לא ניתנה לו הזכות להגיב בשידור לטענות ולפיהן הצעת החוק שהניח על שולחן הכנסת גזענית. בגל"צ דוחים את הטענות.
 
בפתח התוכנית 'מה בוער' סוקרו שני חוקים חדשים שהונחו על שולחן הכנסת, האחד של ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי העוסק במועמדים לעליון ולפיו רק מי ששירת בצה"ל או בשירות לאומי יוכל לכהן בבית המשפט, והחוק השני של ח"כ דני דנון העוסק בהצהרת נאמנות כתנאי לקבלת תעודת זהות.
 
ברקאי ראיין את דנון ולאחר מכן העלה לשידור שופט ערבי בדימוס שהתבקש להתייחס לחוק של דנון, אך בחר להתמקד בהצעת החוק של בן ארי כהצעת חוק גזענית שנועדה למנוע משופטים ערבים לכהן כיוון שלא שירתו בצבא או בשירות אזרחי.
 
השופט מצידו ניסה לנמק את עמדתו בכך שגם ועדת השירות האזרחי כפופה לצה"ל, ולא ניתן לדרוש מתושב ערבי של ישראל לשרת תחת רשות שכזו. 
 
דוברו של חבר הכנסת בן ארי, איתמר בן גביר, תוהה מדוע לא ניתנה לבן ארי הזכות להגיב לטענות השופט שהגדיר את הצעתו כגזענית. לדבריו הוא התקשר למערכת תוכניתו של ברקאי וקיים שיחה עם העורכת נורית קנטי ובה טען כי המערכת חייבת לאפשר זכות תגובה לבן ארי. לעומת דבריו אלה של בן גביר סירבה קנטי לדרישתו של בן גביר ואולם הסכימה למתן תגובה בכתב. נוכח זאת הקריא ברקאי את התגובה הבאה בשידור חי: "לצערנו בתוכנית של רזי  ברקאי נמנעת מאיתנו זכות התגובה באופן תמידי. לא יכול להיות שתעלו מגיב על הצעת חוק שלי  שיכנה אותה בשם הצעת חוק גזענית וייגדף אותה ומצד שני לא תאפשרו לי את המינימום לעלות ולהגיב. זו לא עיתונות. זו לא אתיקה .."
 
מלשכתו של בן ארי נמסר כי "זו לא הפעם הראשונה שהצמד ברקאי וקנטי מתנהגים כבעלי הבית בתחנת השידור הצבאי וסותמים את פיו של חבר הכנסת ומונעים ממנו לעלות לשידור ולהגיב על מה שנאמר כלפיו".
 
עוד מוסיפים שם וטוענים כי "מדהים שרזי ברקאי שקובל כל שני וחמישי על סתימת פיות של התקשורת וחוקים שמגבילים את פועלו סותם פיות לאנשים בעלי השקפות שונות ממנו, ומנהל מדיניות של החרמה כנגד חבר כנסת בישראל זאת בשעה שחברי כנסת מהשמאל ומחבלי חמאס  הם כוכבי הבית של תוכניתו".
 
בגלי צה"ל מגיבים להאשמותיו של בן ארי וקובעים כי אינם מחרימים איש, "ולראייה הקראנו את תגובת חבר הכנסת בן ארי במלואה". באשר לשידור המדובר אתמול אומרים בגל"צ כי "עקב אילוצי השידור החי לא יכולנו להעלות את חבר הכנסת לשידור".