תושבים לשר כ"ץ: קדם ההפרדה בכביש אדם-חיזמה

תושבים בישובי בנימין פונים לשר כ"ץ בבקשה לקדם את ביצוע גדר ההפרדה בכביש הדמים בין כיכר אדם למחסום חיזמה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב בכסלו תשע"ב

פקק באזור מחסום חיזמא
פקק באזור מחסום חיזמא
ערוץ 7

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, צפוי להשתתף היום (חמישי) בטקס חנוכת כביש 60 המשופץ, אשר העבודות עליו נמשכו זמן רב ולאחרונה הסתיימה סלילתו מחדש לרווחתם של תושבי בנימין והשומרון.

בזמן הטקס יבקשו תושבים מהאזור למסור לשר כ"ץ מכתב, בו הם מבקשים ממנו לקדם את הטיפול התחבורתי בשני נושאים נוספים המעיקים על תושבי בנימין, עד כדי סיכון חייהם.

המדובר הוא בראש ובראשונה ביצירת גדר בטיחות בין המסלולים בכביש המחבר בין כיכר אדם למחסום חיזמה, ובנוסף במציאת פתרון תחבורתי הולם לפקקי התנועה המשתרכים מידי בוקר וערב באזור כיכר אדם ומקשים על חיי התושבים באזור.

נזכיר כי קטע הכביש בין מחסום אדם לכיכר חיזמה הוא כביש דמים, בו מתרחשות תאונות דרכים פעמים רבות, וכי רק בחג הסוכות האחרון נהרגה במקום ילדה קטנה, תושבת הישוב בית אל, ואחותה נפצעה באורח קשה.

לכבוד
ח"כ ישראל כץ,
שר התחבורה

שלום רב,
ביום חמישי יערך טקס לסיום סלילה ותיקון כביש 60. כתושבי היישובים המשתמשים תדיר ברצוננו להודות לך על שיפוץ הכביש והפעולות שאתה עושה כדי שהנסיעה בו תהיה בטוחה ונוחה  יותר. אנו בטחים ששיפוץ הכביש מהמהמורות הרבות שהיו בו תורם להצלת חיים בנוסף לזמן היקר שהדבר חוסך בעקבות שיפור חוויית הנהיגה.
מתוך ההכרה בפועלך למען תושבי יו"ש, ברצוננו להעלות שתי בעיות נוספות בכביש 60 מתוך תקווה שנושאים אלו יזכו לטיפול ראוי כמו קטע הכביש שנסלל מחדש. הבעיה הראשונה ידועה ואף יש תוכניות לתיקונה ובקשתנו לזרז את ההליך כדי למנוע אסון. המדובר בהפרדה בקטע הכביש הכביש  שממחסום חיזמה לכיוון צפון. למרות שקטע זה מפותל, אנשים נוהגים בו במהירות רבה תוך חציית קו ההפרדה, דבר שגורם לתאונות רבות. בסוכות בשנה זו נהרגה ילדה מרכב ערבי שסטה ממסלולו. הפרדת הנתיבים צריכה להעשות בהקדם שכן כל יום שהדבר מתעכב גורר איתו חשש לחי אדם.
הנושא השני הוא הפקק שיש בכיכר ליד היישוב אדם. בשעות השיא הפקק משתרך למספר קילומטרים וגורם לבזבוז זמן יקר. הפקק נגרם מכך שזכות הקדימה בצומת היא לבאים מכיוון עופרה לירושלים . כלי רכב אלה פונים שמאלה בצומת וחוסמים כלי רכב ערבים שבאים מכיוון ירושלים ורוצים לפנות שמאלה לכיוון מחסום ארם.
הפיתרון לבעיה זו נראה די פשוט: בצומת זו ממש ישנו גשר סמוך מאוד לכיכר שנחסם לפני זמן רב על ידי הצבא. ניתן להסב את הגשר למחלף שישמש את הבאים מכיוון עופרה לפנייה שמאלה לירושלים. בדרך זו הפנייה לירושלים תהיה חלקה ולא תגרום לחסימת רכבים הבאים מכיון ירושלים. שלא כמו רעיונות אחרים של הרחבת הכביש לשני מסלולים, פיתרון זה משתמש במשאבים קיימים ופותר את הבעיה מהשורש.
נודה לך מאוד על הטיפול בנושאים חשובים אלו.