"להגביל תנועה ערבית על ציר גוש עציון"

ועד מתיישבי יהודה דורש בעקבות יידוי אבן מרכב אתמול בכביש גוש עציון - חברון להגביל תנועה ערבית על הציר.

אורנית עצר , י"ז בכסלו תשע"ב

מיידה אבנים
מיידה אבנים
פלאש 90

ועד מתיישבי יהודה דורש בעקבות יידוי אבן מרכב אתמול בכביש גוש עציון - חברון לחסום תנועה ערבית, "אנו תובעים מצה"ל להגביל תנועה ערבית על הציר לאור כשלונו בבלימת התופעה".  

יו"ר ועד מתיישבי יהודה, בועז העצני, סיפר הבוקר (שלישי) בשיחה עם ערוץ 7 על הנעשה בכבישי האזור, "אתמול שוב נזרקה אבן מרכב חולף באזור שמצפון לכרמי צור על כביש 60 ונגרם נזק לפח ולשמשה".

הוא הסביר כי במקרה לא נפגע איש אך ציין כי אבן כזו כששתי המכוניות נוסעות במהירות 80 קמ"ש מגיעה במהירות של 160 קמ"ש, "אבן כזו אין מיגון שעוצר אותה והיא יכולה להרוג".

הוא הבהיר כי כוחות הביטחון עושים מאמצים לתפוס את האנשים, "זה בלתי אפשרי לתפוס אותם, השיטה היחידה לעצור את יידוי האבנים היא לסגור את הכביש לתנועה ערבית. מדובר בפיגוע לכל דבר".

לדבריו, "כל פעם שפתחו לערבים כבישים ומחסומים, מעבר לגל מטורף של תאונות דרכים בגלל נהיגה מופקרת, הם התחילו גם עם פיגועים. עכשיו הם מצאו שיטה 'נהדרת' לא צריך נשק ולא אימונים, זורקים אבן תוך כדי נסיעה, כל אחד יכול לעשות את זה ואין מענה הולם לצורת פיגוע כזו".

העצני חש כי מבחינת כוחות הביטחון "פגיעה בתנועה ערבית היא מחוץ לתחום גם אם זה עולה בחיי יהודים".

הוא מציין כי מתיישבי יהודה מתכוונים לצאת הערב לסיורים על הציר, "זה לא יכול לתת מענה רק הגברת נוכחות, את המענה האמיתי צריכים לתת כוחות הביטחון אך בנושא יידוי האבנים הם נכשלים פעם אחר פעם. המוטיבציה היחידה שלהם זה נגד יהודים. ברק הפך את צה"ל לצבא הקמה לפלסטין, יש אדישות לביטחוננו ולרכושנו. בנוגע לביטחון הערבים, קופצים במערכת הביטחון כמו פנתרים".

העצני מדגיש, "אנו ממשיכים לנסוע על הציר, אין בעיה במוטיבציה שלנו אך השלטון מזדרז לרדוף אותנו פוליטית על כל צריף שנבנה, כעת יש סוגיות ביטחוניות וסכנה לחיי אדם והמענה אינו מספק".