פולק: ערוץ 10 יסגר? לא נורא...

יו"ר אגודת "לדעת" טוען, כי החלטת ועדת הכלכלה בעניין ערוץ 10 מוציאה סוף סוף את הצדק לאור, "טענות הקוזאק הנגזל מוכרות".

בני טוקר , י"ז בכסלו תשע"ב

הפגנה נגד סגירת ערוץ 10
הפגנה נגד סגירת ערוץ 10
פלאש90

ועדת הכלכלה דחתה אתמול פעם נוספת את בקשת ערוץ 10 לדחיית החזר החובות בסך 45 מיליון שקלים. בתום הדיון הודיע מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי כי כבר נקבע המועד להחשכת הערוץ: 27 בינואר 2012 . לדבריו "שוק הטלוויזיה יחזור הרבה שנים לאחור".

פרופ' אלי פולק יו"ר האגודה לזכות ציבור הדעת טוען בערוץ 7 ששום אסון לא יקרה אם ערוץ 10 ייסגר, "האסון של וורשבסקי יהיה שהוא יפסיק לקבל משכורת. אבל בסך הכול ערוץ 10 היה עוד ערוץ שייצר חדשות ותרבות לא ברמה גבוהה, אני משוכנע שיהיו אחרים שייכנסו במקומו".

לדבריו, הטענות של אנשי ערוץ 10 על סתימת פיות היא טענת הקוזאק הנגזל, "הם אלה שהתחילו לשלם משכורות עתק לאנשים שיעברו אליהם מערוץ 2. במקום לעשות ערוץ חדש, הם עשו ערוץ תואם לערוץ 2, הם לא נתנו שום דבר ייחודי".

פולק לא מודאג מהעוצמה שתהיה לערוץ 2 עם סגירתו של הערוץ המתחרה, "אולי לטווח הקצר תהיה לערוץ 2 עוצמה גדולה יותר, אבל זה המחיר שצריך לשלם כדי לעשות סדר. אנחנו צריכים להיות מדינה מסודרת ולא לוותר על חובות שיש לחברה. אנחנו גם משוכנעים שחברות חדשות ייכנסו במקום ערוץ 10, מה גם שבעתיד הולכים לכיוון של רישיונות ולא זיכיונות ויכנסו עוד הרבה מתחרים לענף. ערוץ 10 נתן התחייבויות ולא עמד בהם לכן אין סיבה לוותר להם".

פולק מקווה שיקומו בישראל ערוצים שיפיקו דברים אחרים מחדשות, "לא בטוח שצריך מחלקת חדשות, החלק הטלוויזיוני החשוב יותר הוא התרבות והוא גם פחות יקר. בשביל חדשות יש מספיק אתרים באינטרנט ועיתונים".