כך נעבור את חנוכה באופן בטיחותי

דובר נציבות הכבאות וההצלה פרס בראיון לערוץ 7 את הוראות הבטיחות באש לחנוכה והדגיש, "אנחנו נמצאים במקום אחר מאשר לפני שנה".

ישי קרוב , י"ח בכסלו תשע"ב

נרות חנוכיה
נרות חנוכיה
צילום: פלאש 90טוען....

דובר נציבות כבאות והצלה, יורם לוי, פרס בראיון לערוץ 7 את הוראות בטיחות באש המיוחדות, לקראת ימי החנוכה, "לא פעם היו שריפות בעקבות הדלקת נרות חנוכה ונרות שבת שגרמו אפילו לקרבנות ולכן צריך להיזהר".

"חנוכה הוא חג האור ושמחה ואנחנו מבקשים מאוד לא להשתמש בחנוכיות מחומרים דליקים כגון חנוכיות מעץ שמביאים מהגן. בנוסף יש להציב את הנרות בפמוטים בלתי דליקים, להציב את החנוכיה במקום יציב ולא להתהלך עם החנוכיה בשעה שהיא דלוקה". הוא הדגיש כי "ילדים שמדליקים את החנוכיה שיעשו זאת רק באחריות מבוגר ולא להשאיר חנוכיה ללא השגחה".

"אלו הוראות טרוויליות", ציין לוי והוסיף, "אנחנו מצפים מאנשים שינהגו באופן בטוח ונמנע בכך אסון אפשרי". לוי סיפר כי לקראת ימי החנוכה הם עברו בין רבנים בירושלים וביקשו מהם לחתום על קריאה להזהר בכיבוי אש.

בנוגע לרכבי הכיבוי שהוספו בתקופה האחרונה למערך הכבאות אמר דובר נציבות הכבאות וההצלה, "סוף סוף מתרחשים דברים חיוביים מאוד. עד סוף מרץ 2008 צפויים להתקבל 88 כבאיות חדשות ועד כה הגיעו כמחצית, עם דגש לתחנות בפריפריה. בשבוע הבא נסיים את המחזור הראשון של קורס הכבאים הלאומי ו-126 חניכים יצטרפו לכוחות הכיבוי השונות ושלשום התחלנו את המחזור השני, כל זאת במטרה להשלים את התקנים החסרים לנו".

לוי סיפר על השינויים הצפויים להתרחש במערך הכבאות, "הפעילות היא רבה ואנחנו מתכננים להקים מרכז שליטה ארצי, שיפוץ בי"ס לכיבוי והצלה, החלפת מיגון הכבאים שיהיה יותר מותאם ועוד".

"אנחנו נמצאים במקום אחר מאשר לפני שנה", הדגיש יורם לוי, "נעשית מלאכת חקיקה להפוך את מערך הכבאות למערך לאומי ולא להשאיר את זה לאיגודי ערים. המטרה היא שתהיה היררכיה בדומה למשטרת ישראל, זה תהליך ארוך ויש בו הרבה אלמנטים שצריך לטפל בהם".