שר האוצר: אירן היא סכנה לעולם החופשי

שר האוצר, נפגש הבוקר עם מקבילו ההודי פראנאב מוקרג'י. "שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל להודו הוא אסטרטגי" אמר שטייניץ.

חזקי ברוך , י"ט בכסלו תשע"ב

הפגישה היום
הפגישה היום
לשכת שר האוצר

שר האוצר, יובל שטייניץ, השוהה בהודו לרגל הכנס הכלכלי של מדינות המתפתחות באסיה, קיים בהודו מספר פגישות עם בכירי השלטון במדינה.

שר האוצר נפגש עם מקבילו ההודי פראנאב מוקרג'י, והזמינו לפגישה בישראל אשר תתקיים במהלך שנת 2012. השניים דנו בהמשך המגעים להשלמת אזור סחר חופשי ישראל-הודו. עוד סוכם כי שתי הממשלות ישקיעו בקידום התמיכה הממשלתית במחקר ופיתוח מדעיים לצרכי תעשייה בהיקף כולל של עשרות מיליוני דולרים. השר שטייניץ ומקבילו ההודי החליטו על הקמת צוותי עבודה לעידוד מחקר ופיתוח אפליקציות לטכנולוגיה חקלאית ומדעי החיים. יעד משוער לסיום עבודת צוותי העבודה המשותפים ישראלים-הודיים הוא יוני 2012.

השר שטייניץ, ציין כי "שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל להודו הוא שיתוף פעולה אסטרטגי ראשון במעלה. הסטת הקשרים העולמיים של ישראל מאירופה לטובת הודו וסין, מהלך אותו אני פועל לקדם, הוא בבחינת עוגן כלכלי שיאפשר עמידה איתנה של המשק הישראלי ובכלל זה חברות למחקר ופיתוח למול תנודות עולמיות וצונאמיים כלכליים".

בנוסף, קיים השר שטייניץ פגישה עם היועץ לביטחון לאומי של הודו, שיוושנקר מנון. בפגישתם הדגיש השר שטייניץ את הסכנה הצפויה מהתגרענות האירנית למזרח התיכון ולעולם החופשי כולו. לדברי השר שטייניץ: "איראן היא סכנה למזרח התיכון כולו. כל התעצמות אירנית סוללת דרך להתעצמות מדינות נוספות בעולם המוסלמי. המשך ההתעצמות היא המשך הסכנה עבור העולם כולו".

היום צפוי להיפתח הכנס הכלכלי של המדינות המתפתחות באסיה. את הכנס צפוי לפתוח שר האוצר ההודי ולאחריו שר האוצר הד"ר יובל שטייניץ, ובנאומו צפוי השר שטייניץ לסקור את התמודדותה הכלכלית של ישראל מול האירועים הכלכליים העולמיים.