בני עקיבא זוכרים את הרב נריה זצ"ל

מרכז ישיבות בני עקיבא ארגן פרוייקט "תלמידים מספרים", בו סיפרו תלמידי הרב נריה על רבם - "אבי דור הכיפת הסרוגות".

אבי חיים , י"ט בכסלו תשע"ב

הרב משה צבי נריה זצ"ל
הרב משה צבי נריה זצ"ל
כפר הראה

מרכז ישיבות בני עקיבא ארגן פרויקט בשם "תלמידים מספרים" לכבוד יום השנה ה-16 לפטירתו של הרב משה צבי נריה זצ"ל שחל היום. במסגרת הפרוייקט הגיעו תלמידי הרב נריה, ותיקים יותר וותיקים ופחות, לספר לתלמידים על הרב ולנסות להעביר מעט מדמותו המיוחדת של "אבי דור הכיפות הסרוגות".

בישיבת בני עקיבא לפיד במודיעין התארח אל"מ (מיל') ארי סינגר שסיפר לתלמידים על נקודות וחוויות שהוא זוכר כתלמיד בישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה. סינגר סיפר על מאור פניו של הרב לכל תלמיד ולכל אדם אותו פגש.

בישיבת בני עקיבא בבית אל התארח הרב שמואל רוזנבלום, ראש יב"ע מודיעין ובוגר כפר הרא"ה כי הרב נריה הקפיד להעביר לתלמידים את המסרים תוך דוגמא אישית והזכיר למשל את ההקפדה של הרב לאסוף שאריות לחם מהשולחן ולא לזרוק לפח.

במרכז ישיבות בני עקיבא אמרו, "אנו רואים חשיבות גדולה בהנחלת דמותו של הרב נריה זצ"ל אל התלמידים הצעירים שלא זכו ליהנות מדמות בימי חייו. הצוות החינוכי המינהל החליט שישנה חשיבות להפגיש את התלמידים דווקא עם בוגרי ישיבת כפר הרא"ה מתחומים שונים שהגיעו במהלך היום לאולפנות ולישיבות בכל הארץ".

אחר הצהריים התקיימה האזכרה בבית העלמין בכפר הרא"ה בה השתתפו תלמידי הישיבה בעבר ובהווה ועוד רבים ממוקירי זכרו של הרב נריה.