יורם שפטל: דרושה אמיצות כמו של גינגריץ'

עו"ד יורם שפטל משוכנע שמועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות בארה"ב ניוט גינגריץ' יהיה הנשיא הידידותי ביותר של ישראל

בני טוקר , כ' בכסלו תשע"ב

יורם שפטל
יורם שפטל
פלאש 90

עו"ד יורם שפטל

בארה"ב מסתמן כי המועמד של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, ניוט גינגריץ', יזכה בפריימריז ויהיה המועמד של המפלגה בבחירות לנשיאות ב-2012.

בנאומו האחרון אמר גינגריץ' כי העם הפלשתיני, הוא עם מומצא, "צריך לזכור שמעולם לא הייתה פלשתין כמדינה, היא הייתה חלק מהאימפריה העות'מאנית. אני חושב שמה שהיה לנו זה עם פלשתיני מומצא, שהם למעשה ערבים, ובאופן היסטורי שייכים לקהילה הערבית".

עו"ד יורם שפטל אומר לערוץ 7 כי ניוט גינגריץ' הוא מתנה נפלאה למדינת ישראל, כלשונו. "תשאל אותי איך אני יודע שהוא מתנה נפלאה, ובכן מספיק לראות את התגובות בתקשורת שלנו לדברים שלו כדי להבין שמדובר באדם פרו ציוני, אולי יותר ממרבית חברי הכנסת שלנו. הדברים שלו על העם הפלשתיני כנראה לא מצאו חן בעיני התקשורת שלנו. הם לא אהבו את זה שמועמד אמריקאי לנשיאות הוא פרו ישראלי יותר מראש ממשלת ישראל".

לדבריו במקום שהתקשורת תציין אותו לשבח עשו עליו לינץ', "שוב רואים את העוינות ושנאת ישראל היוקדת בתקשורת הישראלית. הרי צריך להיות לנו אינטרס אדיר שאדם כזה ישב בבית הלבן. הוא כבר הבטיח שהוא יעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים ואת זה התקשורת שלנו ממש לא יכולה לסבול".