סטודנטים בטכניון: פגיעה בחופש הדת שלנו

הנהלת הטכניון נכנעה ללחצים, וביטלה לאלתר את השעות הנפרדות בחדר הכושר בקמפוס. "מדובר בכניעה של הטכניון לאלימות".

בני טוקר , כ' בכסלו תשע"ב

חדר כושר
חדר כושר
צילום: פלאש 90

איתמר כהן

בעקבות הלחצים מצד סטודנטים חילונים בגיבוי כלי התקשורת החליטה הנהלת הטכניון לבטל את השעות הנפרדות שיועדו לסטודנטים דתיים בחדר הכושר בקמפוס.

כזכור ביום שני האחרון החל חדר הכושר להפעיל שעות נפרדות בשעות הלילה, אך סטודנטים וסטודנטיות חילונים סרבו להתפנות מהמקום ואף שלחו צילומים לכלי התקשורת שהוכיחו כביכול שהדתיים ניסו  לפנות בנות מחדר הכושר. בעקבות הלחצים החליטה הנהלת הטכניון להורות לחדר הכושר לבטל לאלתר את השעות הנפרדות.

בתגובה להחלטה אומר בראיון לערוץ 7, איתמר כהן סטודנט לתואר ראשון במחשבים בטכניון כי מדובר בפגיעה בחופש הדת , "אישרו לנו כבר מזמן את השעות הנפרדות. ביום שני האחרון כשהגענו למקום בשעה היעודה היו שם כמה מתעמלות שסירבו להתפנות. במהלך העימות צילמו אותנו ושלחו את התמונות לערוץ 2, הואשמנו שרצינו לגרש נשים מחדר כושר, לא היו דברים מעולם".

לטענתו מאז האירוע הופעלו על הנהלת הטכניון לחצים מקבוצת נאצה שפועלת נגד דתיים שדרשה מההנהלה לבטל את שעות הנפרדות, "ההנהלה לא הודיעה לנו, פשוט עשו מחטף וביטלו את השעות הנפרדות. הגענו לשם אתמול בערב, דתיים ודתיות כדי להפגין בצורה מכובדת כנגד ההחלטה".

כהן מקווה שהנהלת הטכניון תשנה את ההחלטה, "הם אמורים לקיים דיון חוזר בסוגיה הזאת. אנחנו מבחינתנו נמשיך במחאה מול ההנהלה, לא ייתכן שבגלל איומים ואלימות יפגעו בחופש הדת שלנו. אנחנו קבוצה מאוד מגובשת של דתיים בטכניון, עושים שבתות ביחד וסעודות משותפות ועד היום היו מעט מאוד חיכוכים בין דתיים לחילונים. המסר שלנו להנהלה הוא, אל תפגעו בחופש הדת ואל תתקפלו בגלל אלימות. פעלנו בצורה דמוקרטית וזו חוצפה לבטל".

בנתיים פרסמה הנהלת הטכניון הודעה בה נכתב כי "הנהלת הטכניון תדון בהחלטת מועדון הספורט להאריך את שעות הפעילות של חדר הכושר פעמיים בשבוע בשעות הקטנות של הלילה. עד הדיון בהנהלת הטכניון יישמרו ההסדרים הקודמים בחדר הכושר ותוקפא החלטת מועדון הספורט לפתוח את חדר הכושר לגברים בלבד. הנהלת מועדון הספורט בטכניון הבהירה כי בהחלטתה עמד לנגד עיניה עקרון השוויוניות שחל על כל בית הטכניון וכי היא מוקיעה הדרת נשים מכל סוג שהוא".