"מי שמרים יד על חיילים - צריך לגדוע את ידו"

"מי שמרים יד על חיילים צריך לגדוע את היד הזאת", אמר מזכיר הממשלה. "זו ההזדמנות לשים סוף גם לגישה המערסלת בבילעין ובנעלין".

חזקי ברוך , כ"א בכסלו תשע"ב

האוזר ונתניהו
האוזר ונתניהו
צילום: פלאש 90

מזכיר הממשלה עו"ד צבי האוזר, התייחס בראיון לערוץ 2 לפעולות "תג מחיר" צתד פעילי ימין קיצוני.

"מי ששורף מסגד ופוגע במקום קדוש של אחרים ממיט קלון ומוציא דיבתו של העם הזה. הדברים האלה – צריך לשים להם קץ. ראש הממשלה הזדעזע כששמע את סיפור המסגד".

לדבריו, יש סדרת צעדים שהממשלה מתכוונת לנקוט. "יש מתן סיוע תקציבי משמעותי ואמצעים טכנולוגיים. כל האישורים לכך ינתנו ויש תשומת לב מנהיגותית. ברגע שראש ממשלה אומר עכשיו העת לשים על זה את היד – אני מאמין שדברים יזוזו כמו במקרים אחרים שראש הממשלה דפק על השולחן".

מזכיר הממשלה ביקש להתייחס גם להפרות הסדר של אנשי שמאל: "זו ההזדמנות לשים סוף גם לגישה המערסלת בבילעין ובנעלין. בשלוש השנים האחרונות נפצעו קרוב ל-100 חיילים. יש שם הפרות חוק חוזרות ונשנות והתקשורת צריכה לעשות חשבון נפש ביחס שלה לזה. מדינת ישראל צריכה לבוא לקבוצות השוליים האלה, לסמן להם קו אדום ולהגיד להן עד כאן. יש אנרכיסטים מימין ומשמאל".

מזכיר הממשלה התייחס גם לסוגיית הכשרת המאחזים: "ראש הממשלה הבהיר לפני שבועיים באמירה מאוד משמעותית את מדיניותו. הוא אמר שיש מספיק שטח ביהודה ושומרון כדי לאפשר התיישבות של יהודים, לא צריך לקחת ולו מטר אחד מאדמה פרטית".

"חשוב להגיד גם בעת הזאת שיש גורמים אינטרסנטים מניפולטיבים שמנסים להכפיש ציבור שלם של מתיישבים. כמו שנילחם ביד ברזל באנרכיסטים שמוציאים את דיבתה של הארץ, צריך לעמוד על כך שלא ינצלו בשיח הזה את האירועים לפגוע באוכלוסיה של הציבור המאותגר ביותר במדינת ישראל".