להגן על מתקנים אסטרטגיים – מתחת לפני הים

חברת DSIT, הממוקמת בגבעת שמואל, מספקת את אחת מהמערכות המקיפות להגנת מתקנים מהתקפות דרך הים.

דוד לב , כ"ב בכסלו תשע"ב

חיישנים מתחת למים
חיישנים מתחת למים
יח"צ

אל תתנו לים הכחול והרגוע להוליך אתכם שולל; יש סכנות ממשיות שם, והסכנות הם הרבה יותר ממשיות מכרישים ומדוזות.

יש יצורים הרבה יותר מסוכנים בים: מחבלים, פיראטים, מרגלים, ועוד. התופעה שהולכת וגוברת מסכנת נמלים ומתקנים רגישים, כגון מתקני התפלה ובתי זיקוק, בין היתר. למתקנים אלו יש מערכות אבטחה שמכסות כל סנטימטר של השטח מסביב – אבל לרובם אין מענה מקיף לביטחון תת-ימי.

בישראל כבר היו מעבר ל80 ניסיונות לחדירת מחבלים דרך הים, רובם נתפסו על ידי כוחות הביטחון – אבל היו כמה "ניצחונות", כמו בשנת 1978, כשמחבלים שהגיעו דרך הים הצליחו להרוג 37 ישראליים בכביש החוף.

חברת DSIT, הממוקמת בגבעת שמואל, מספקת את אחת מהמערכות המקיפות להגנת מתקנים מהתקפות דרך הים. החברה בנתה מערכת בשם AquaShield, מבוססת על טכנולוגיה סונאר אקוסטי מתקדמת שיכולה לאתר צוללנים, צוללות, וכל מיני גופים זרים שעלולים להגיע דרך הים.

לדברי החברה, לDSIT יש את הטכנולוגיה הסונרית הכי מתקדמת בעולם, שיכולה לאתר סיכונים בטווח מאוד ארוך. כמו כן למערכת יש יכולת מחשבית בשימוש אלגוריתמים מתקדמים לזהות ולהבדיל בין האיומים האמתיים – כמו מחבל – או איומי סרק – כמו דג שמתקרב למתקן.

החברה, כיום חברת-בת לחברה אמריקאית בתחום האנרגיה, שכל הפיתוחים שלה נעשים בישראל, מכרה עשרות מערכות בשנים האחרונות, ובשבוע שעבר הודיעה על השגת עסקה ענקית בשווי 12.3 מיליון דולר עם חברה מאסיה - העסקה הכי גדולה אי-פעם להגנה תת-ימי בתחום האנרגיה, לדברי החברה.

לדברי החברה, מערכת הDDS מותאמת לפעולה בכל תנאים ומזג אוויר. המערכת מאפשרת פריסה מהירה בכל אתר, וזמן הכיול שלה קצר במיוחד. ניתן לשלב את חיישני ה-DDS עם חיישני גילוי נוספים, ליצירת מערכת שליטה ובקרה כוללת, המשלבת תמונה טקטית מלאה של הנעשה מעל ומתחת לפני המים.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il