"פיתוח כבישים ביהודה ושומרון זה ישוב הארץ"

שר התחבורה, ישראל כץ, השתתף היום (שלישי) בטקס חנוכת כיכר תנועה חדשה סמוך לאפרת, ואמר כי "צריך לבנות בכל ישוב, כאן מולדת התנ"ך".

חזקי ברוך , כ"ד בכסלו תשע"ב

השר כץ וראש המועצה
השר כץ וראש המועצה
צילום: יח"צ

בטקס חנוכת כיכר תנועה חדשה סמוך לאפרת במעמד שר התחבורה, ישראל כץ, ואישי ציבור נוספים, קרא ראש מועצת גוש עציון, יאיר וולף,  לנוער ביו"ש להתנדב למשמר האזרחי וטען כי מדובר  ב"שליחות לאומית".

"הנהיגה בכבישי יהודה ושומרון הינה טרור של נהגים", אמר וולף והצביע על הנתונים המדאיגים ביחס לתאונות הדרכים בשטחי יו"ש. בדבריו התייחס וולף לצורת הנהיגה של התושבים, בדגש על הסכנות מהנהגים הפלסטינים.

"אני קורא לשר התחבורה לעשות סדר ולדאוג לאכיפת תרבות הנהיגה בכבישי יהודה ושומרון, בהם אנחנו חווים טרור מדי יום. טרור של נהגים", אמר וולף. לקראת סיום פנה וולף לשר כץ באופן אישי והודה לו על הקמת הכיכר בכניסה לאפרת ומגדל.

"בניית הכיכר פתרה בעיה נקודתית חשובה ביותר. ב-2012 נפעל ביתר שאת לפתירת בעיות תנועה נוספות בגוש עציון", ציין וולף.

וולף, אף סיפר כי אתמול "הפך" לשוטר ליום אחד והתלווה לניידת סמויה, ונתן מספר הצעות לשיפור המצב בכבישים. "לצד פיתוח התשתיות יש להנהיג אכיפה במלוא המרץ. חייבים לפעול להגדלת כמות הניידות בכבישים. רק אתמול, כשהצטרפתי לניידת סמויה של המשטרה, נוכחתי לראות את הכאוס המתחולל בכבישי גוש עציון ומסכן את חיינו מדי יום".

בסיום דבריו חזר שוב ראש המועצה  וקרא לציבור להצטרף ולהתנדב למשמר האזרחי של משטרת התנועה לצורך הכפלת האכיפה בכבישי יהודה ושומרון. "זוהי שליחות שאינה נופלת מכל משימה לאומית אחרת שהנוער הנפלא שלנו לוקח על עצמו".

שר התחבורה, ישראל כץ, אמר "פיתוח כבישים ביהודה ושומרון זה ישוב הארץ. החברה לדרכים לוקחת על אחריותה כבישים רבים נוספים באיו"ש. צריך לבנות בכל ישוב, כאן מולדת התנ"ך".

שי ברס מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים אמר כי "אנחנו מתחילים להסדיר את הרמזורים בצומת אפרת צפון" .