"האביב הפלשתיני" – צעדות פליטים לישראל באביב

צעדה עולמית לירושלים, הגעת פלשתינים לנתב"ג והגעת מיליון פליטים לגבולות ישראל – אלו תוכניות גורמים פלשתינים לאביב הקרוב

חגי הוברמן , כ"ו בכסלו תשע"ב

צעדה ברמאללה
צעדה ברמאללה
צילום: פלאש 90

ברחבי העולם נמשכות הכנות לארגון מספר "אירועים תודעתיים" הצפויים להתקיים בחודשים הקרובים.

לצורך האירגון, ובעיקר לגיוס משתתפים ותרומות, מתקיימים כינוסי הסברה בערים שונות ברחבי העולם. בנוסף נפתחו אתרי אינטרנט ייעודיים בשפות שונות.

לפי שעה לא ידועה מידת ההיענות להשתתפות באירועים ולא ברור מהו סטאטוס ההכנות המעשיות לקראתם.

מרכז המידע למודיעין ולטרור פירסם את האירועים הצפויים.

צעדה עולמית לירושלים אמורה להתקיים בז' בניסן, 30 במרץ 2012. במסגרת ההכנות ייערך  ב-14 בינואר כנס ברומא איטליה. זאת, בהמשך לכנסים קודמים שכבר התקיימו בירדן, אוסטריה, הודו ותורכיה. מארגן הכנס הודיע כי על מנת לפשט את תהליך האיסוף והארגון של הפעילים הוחלט למנות רכזים באירופה בדומה לרכזים הפועלים עתה בארה"ב ובאסיה.

מטס מחאה לנמל התעופה בן גוריון מתוכנן להתקיים בכ"ג בניסן, 15 באפריל 2012. מתכונתו תהיה דומה לזו של המטס הקודם. ביום שישי שעבר נערכו מספר כנסי הכנה בצרפת ובבלגיה לקראת המטס. באחד הכנסים שהתקיים בצרפת נאמו דוברים רבים ופורסם כי להקה מרצועת עזה תופיע בערב זה . לפי דף האירוע של המטס בפייסבוק אישרו הגעה 98 משתתפים. מארגני המטס מבקשים תרומות כדי לסייע לפעילים במימון כרטיסי הטיסה (אתר המטס) .

אירועי יום הנכבה מתוכננים להתקיים ב-15 במאי 2012, כ"ג באייר. בכוונת המארגנים לקיים אירוע דומה לזה של השנה שעברה, במסגרתו יגיעו יותר לדבריהם ממיליון פליטים פלסטינים ופעילי סולידאריות ערביים וזרים לגבולות ישראל מכל הכיוונים - יבשה, אוויר וים. בהמשך תתקיים תהלוכה בלתי אלימה תחת הסיסמא "חזרה לבתינו שנלקח מאיתנו בשנת 1948".

על פי הודעת מארגני הקבוצה הם יפנו למוסדות בינלאומיים ובראשם האו"ם להעניק הגנה לתהלוכות אלה ולשלוח כוח בינלאומי שימנע מישראל מלתקוף את משתתפי התהלוכה. כמו כן מבקשים המארגנים מאנשי עסקים לסייע במימון.

"משט החירות" איטליה – ישיבת תיאום של המשט התכנסה ברומא ביום ראשון שעבר. תוכנן שהמפגש הבא יתקיים בשטוקהולם במהלכו יגובשו דרכי ניהול של המשט ומסלולו. כוונת המארגנים היא כי המשט יעבור במספר נמלים אירופאים ובכללם שני נמלים באיטליה. בשלב זה  לא ידוע מהו המועד המתוכנן של המשט.