דרישה: לפעול נגד אנשי אקדמיה מסיתים

יו"ר ועד מתיישבי שומרון מבקש משר החינוך לפעול נגד עשרות אנשי אקדמיה שהביעו תמיכה ונכונות לעבור על החוק עם ארגון "לא מצייתות".

בני משה , כ"ז בכסלו תשע"ב

תוקף. קצובר
תוקף. קצובר
פלאש 90

יו"ר ועד מתיישבי שומרון, בני קצובר שלח, אמש מכתב לשר החינוך גדעון סער בקריאה לפעול כנגד עשרות אנשי אקדמיה באונבריסטאות והמכללות שהביעו תמיכה ונכונות לעבור על החוק ביחד עם ארגון לא מצייתות.

הארגון פועל כבר למעלה משנה במטרה להעביר בהיחבא נשים ערביות במחסומי צה"ל כדי שיוכלו להינות ממנעמי החיים בת"א וערי המרכז.
 
במודעה שפרסמו נשות הארגון השבוע בעתון הארץ הן כתבו בין השאר "אנחנו עוברות את המחסומים במכוניותינו הפרטיות ומפרות ביודעין את חוק הכניסה לישראל. איננו מכירות בחוקיותו של החוק הזה, המתיר לכל ישראלי ולכל יהודי לנוע בחופשיות ברוב חבלי הארץ ושולל את הזכות הזאת מהפלסטינים".

קצובר מציין כי לא קשה לנחש מה היה קורה אם ארגון ימני היה מפרסם מודעה ברוח דומה הקורא לסירוב פקודה או המעודד 'תג מחיר'...
 
הארגון אף פרסם עצומה עליה חתמו עשרות דוקטורים ופרופסורים, מרצים באוניבסיטאות ומכללות בישראל המעודדים את הארגון ואף מצהירים בגלוי כי הם מוכנים לעבור על החוק בעצמם.

במכתבו כותב קצובר "מעבר לעובדה שהן קוראות במופגן לאי ציות לחוק פרסמה הקבוצה לאחרונה רשימה של עשרות אנשי אקדמיה משלל מוסדות אקדמיה בישראל, דוקטורים ופרופסורים שתומכים במעשיהן ואף חתמו על כך בעצומה. בנוסח העצומה עליה הם חתומים כותבים בין השאר השאר כי הם מוכנים אף לעבור על החוק בעצמם: "על כן אנחנו החתומים מטה, גברים ונשים, מודיעים בזאת כי אנחנו נכונים לשתף פעולה עם מעשיהן של הנשים הלא מצייתות. נהיה נכונים להסיע את אורחותיהן הפלסטיניות עם ילדיהן, להסתירם, ולתמוך בכל דרך אחרת, להלכה ולמעשה, בקריאת התיגר שלהן".  
 
 "אנו מצפים כי כשר החינוך, האמון על החינוך הגבוה בישראל, תפעל על מנת שהאנשים המופקדים על ההשכלה האקדמית, שהיא במידה רבה אחד המנועים העיקריים לצמיחה וההתפתחות בישראל, לא ינצלו את מעמדם על מנת להסית לאי ציות לחוקולעבור עליהם בעצמם, גם אם הם מאמינים כי הוא אינו מוצדק".
 
בנוסף לכך הגישו בועד מתיישבי השומרון תלונה במשטרה על "קריאה לעבור על החוק, הסתה להמרדה, סיכון חיי אדם והפרת צו חוק הגבלת התנועה".