שדה תעופה חדש יוקם בנבטים

השר כץ הגיש לממשלה הצעת החלטה הקובעת כי שדה התעופה המשלים לנתב"ג יוקם בנבטים, זאת בעקבות המלצות צוות היגוי בינמשרדי.

חזקי ברוך , ל' בכסלו תשע"ב

נמל תעופה בן גוריון
נמל תעופה בן גוריון
צילום: פלאש 90

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הגיש היום (שני) הצעת החלטה לממשלה הקובעת כי שדה התעופה המשלים לנתב"ג יוקם בנבטים שבנגב. בכך אימץ השר כץ המלצות צוות היגוי בינמשרדי שמונה על ידו.

שר התחבורה ציין כי הצורך לקדם זמינות של אתרים נוספים להקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג הולך וגובר, לנוכח הגידול המתמשך בהיקפי התנועה האווירית הבינלאומית ובמספר הטסים לישראל וממנה.

עוד הוסיף השר כץ כי בשנים האחרונות התקבלו החלטות רבות לקדם זמינות של שדות תעופה בישראל, אך בשל התנגדויות של גופים שונים וחילוקי דעות בין התעופה אזרחית והתעופה הצבאית, לא קודם התכנון הסטאטוטורי של אף אחת מהחלופות השונות.

שר התחבורה ציין בפנייתו לממשלה כי נוכח היעדר הסכמה של נציגי משרדי הממשלה הנוגעים בדבר על מיקומו של שדה התעופה המשלים לנתב"ג ובהתאם לקביעת הממשלה לפיה הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג הוא צורך לאומי, הוא מבקש להביא את הנושא להכרעת הממשלה.

שר התחבורה מסר כי הצוות הבינמשרדי בחן מספר חלופות למיקום שדה התעופה המשלים ובהם מגידו ושדה תעופה בים, הכולל הקמת מסלול המראות ונחיתות על אי בים בין תל אביב לנתניה.

על פי המלצות צוות ההיגוי, הכנת התוכניות להקמת השדה המשלים תתבצע באמצעות צוות תכנון של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. לצורך כך, יגויסו צוותי תכנון חיצוניים להכנת התוכניות המפורטות להקמת השדה.

מהחברה להגנת הטבע נמסר כי "טוב עשה שר התחבורה כץ, שלמרות הסתייגות משרד הביטחון, העדיף את החלופה הנכונה והראויה, שאינה פוגעת בסביבה מצד אחד ומחזקת את הנגב מבחינה חברתית וכלכלית מצד שני".