רעננים: על נאמני תו"ע להתנתק מהקרן החדשה

יוני שטבון דורש ממנכ"ל תנועת "נאמני תורה ועבודה", שמואל שטח, להצהיר על ניתוק מיידי מהקרן החדשה לישראל.

ישי קרוב , א' בטבת תשע"ב

יוני שטבון
יוני שטבון
ערוץ 7
יו"ר תנועת רעננים, יוני שטבון דורש ממנכ"ל "נאמני תורה ועבודה", שמואל שטח, לצאת בהודעה על ניתוק מיידי מהקרן החדשה לישראל והצהרה כי התנועה תמנע מלקבל תרומות מהקרן בעתיד.

ברעננים מצהירים כי במידה ולא תצא הודעה שכזו בשעות הקרובות יחרימו פעילי התנועה את כנס תנועות הנוער של הציבור הדתי שצפוי להתקיים הערב ובמהלכו יבקשו המשתתפים להצהיר כי פעולות "תג מחיר" מנוגדות לדרכה של הציונות הדתית.

ברעננים הדגישו כי דווקא באירוע מסוג זה בו ניתן דגש לפגיעה בצה"ל ע"י פעולות תג מחיר צריך לומר בקול חד וברור כי גם הקשר בין תנועת נאמני תורה ועבודה לקרן החדשה הוא פגיעה קשה בחיילי צה"ל, כלשונם.

"הגינוי החריף לתופעת תג המחיר ששותפים לה כל גווני הקשת בציבור הדתי לאומי צריך לחול באותו כובד המשקל על תנועות בציונות הדתית המשתפות פעולה עם הקרן החדשה לישראל , אותה הקרן שפועלת נמרצות להעמיד את קציני צה"ל לדין באשמת פשעי מלחמה", אמר שטבון, "אני קורא למנכ"ל תנועת נאמני תורה ועבודה שמואל שטח לצאת עוד היום בהודעה על ניתוק המימון מצד הקרן החדשה לפעילות התנועה".

בעבר הודתה התנועה כי היא זוכה למימון מצד "הקרן החדשה לישראל" אך ציינה כי התרומה מצד הקרן לתנועה נעשית במסגרת פעילותה הרחבה בתחום "הפלורליזם היהודי", וכי מדובר בתמיכה ארוכת טווח של עשרות שנים. "מעולם לא נתבקשנו על ידי הקרן, ולו ברמז, לשנות במשהו את אופי פעילותנו", נאמר אז ע"י ראשי "נאמני תורה ועבודה".

בתנועת נאמני תורה ועבודה מספרים בתגובה, כי לא קיבלו כל פניה מתנועת רעננים באופן ישיר, וכי על הדרישה שמעו מכלי התקשורת בלבד.

שמואל שטח, מנכ"ל נאמני תורה ועבודה, אומר כי "הניסיונות לקשר את תנועת נאמני תורה ועבודה לארגונים כמו עדאללה ושוברים שתיקה, והטענות שנאמני תורה ועבודה פועלת ולו בעקיפין בצורה אנטי ישראלית או אנטי ציונית, הם טענות מגוחכות שלא ראויות להתייחסות. מי שבאמת שמעוניין לבחון ברצינות את נושא מימון הקרן החדשה, מוזמן להיכנס לאתר שלנו ולקרוא הסבר מקיף בנושא, הכולל גם את חוות דעתו של מי שפרסם את המחקר המרכזי נגד הקרן החדשה, אשר מבהיר שאין שום קשר בין הנושאים ושאין סיבה שנפסיק את קבלת המימון".

"בתנועת רעננים לא באמת מעוניינים בטובתה של המדינה אלא מחפשים אך ורק פרסום לעצמם. אם כוונותיהם היו טהורות, הצעד הראשני, המינימאלי, ההגון והמתבקש ביותר, היה לפנות קודם כל לארגונים עצמם, אך לצערנו אף אחד לא פנה אלינו ושמענו על כך לראשונה בתקשורת. מצער לראות שרעננים עושים שימוש ציני בחברה צעירים שבאו ממקום טהור והשקיעו מאמצים רבים ליצירת אחדות, כקלף פוליטי לקידום הקמפיין שלהם. מצחיק שלא לומר עצוב לראות, שתנועה שמתיימרת לאחד את הציונות הדתית, עסוקה בהכפשות, חרמות, פילוגים ובדמגוגיה בגרוש", מוסיף שטח.