מפקד חדש למערך כבאות בירושלים - שמואל פרידמן

טפסר שמואל פרידמן מונה הערב (רביעי) למפקד שירותי כבאות והצלה ירושלים.

ישי קרוב , ב' בטבת תשע"ב

מכבי אש, כבאית
מכבי אש, כבאית
הלל מאיר

טפסר שמואל פרידמן מונה הערב (רביעי) למפקד שירותי כבאות והצלה ירושלים, פרידמן משמש בשנה וחצי האחרונות כמ"מ מפקד שירותי הכבאות בעיר.

פרידמן (44) (סא"ל במיל.) היה ס. מפקד (רמ"ט) מחוז מרכז בפיקוד העורף ומג"ד במיל' בעל ניסיון מקצועי ועשיר בתחומי חילוץ והצלה, פרידמן עומד אחרי הקמת גדוד חילוץ והצלה הראשון מסוגו בצבא. שימש גם כמפקד גדוד מילואים "חוד החנית" והפיכתו לגדוד לוחם (קבלת פרס הצטיינות מנשיא המדינה).

פרידמן עסק גם בניהול משברים ואירועי חילוץ והצלה גדולים כגון, רעידת האדמה בטורקיה ויוון, קריסת אולמי ורסאי ועוד. כמו כן ייצג את צה"ל במשלחות מקצועיות לסינגפור, טורקיה וגרמניה. היה מ"פ בצנחנים ובגבעתי, קצין אג"ם באוגדת עזה, קמב"ץ של אוגדת פיקוד מרכז חונך ראשי של מג"דים בבסיסי אימונים בפיקוד מרז, מדריך בבי,ס לקצינים ועוד.

פרידמן בעל תואר M.B.A מינהל עסקים ו- B.A ,ניהול משאבי אנוש, אוניברסיטת בן-גוריון.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, בירך על המינוי וציין כי "פרידמן הוא מאנשי המקצוע המובילים שקיימים בארץ. בשנה וחצי האחרונות הוביל פרידמן מהפכה בשירותי הכבאות בעיר. אנו שמחים כי הוא ימשיך להוביל את שירותי הכבאות בעיר ויחד עם הכבאים המעולים של ירושלים ימשיך בשמירה על ביטחון התושבים".

מנכ"ל העירייה, יוסי היימן אמר כי "פרידמן יחד עם כבאי ירושלים הפכו את שירותי הכבאות וההצלה של ירושלים לאחת היחידות המובילות בארץ, ואנו בעירייה נמשיך יחד לקדם ולחזק את שירותי הכבאות וההצלה".