מנהיגי ארגוני הימין למשטרה: "תעצרו גם אותנו"

ארגוני הימין הצטרפו לקריאת ועדי המתיישבים המפעילים מוקד חירום לעצירת ההרס ומגנים בכל תוקף מעצר של פעילי ימין באשמת 'ריגול'.

שלמה פיוטרקובסקי , ו' בטבת תשע"ב

מעצר המורחקים
מעצר המורחקים
ערוץ 7

יו"ר וועד מתיישבי השומרון, בני קצובר, אומר כי משטרת ישראל איבדה כל שמץ הגיון ושיקול דעת כשאסרה פעילים נגד הרס ההתישבות באשמת 'ריגול' משום שהעבירו מידע על תנועת כוחות צה"ל לקראת פינוי.

לדברי קצובר, "ועד מתיישבי השומרון מפעיל כבר מספר שנים מוקד חירום המקבל קריאות של תושבים המדווחים על תנועה חריגה של כוחות צה"ל כדי להתריע על כוונות לגירוש והרס של כוחות הביטחון. יש לנו עשרות אלפי אנשים שביקשו להיות מנויים על שירות זה של מסרונים והוא הוכיח את עצמו לא אחת. אם פעולה זו-שלעניות דעתי היא דמוקרטית לחלוטין וקוראת לאנשים לבצע פעולות מחאה לגיטמיות, ואין לה שום קשר לאירועים בחטיבת אפריים- היא פעולת ריגול, אם כך, אז גם אני מרגל".

ארגוני ימין רבים הפועלים בשטח למניעה של פעולות ההרס שמבוצעות על ידי צה" ל והמשטרה כגון 'נשים בירוק' ו-'קוממיות' הצטרפו לקריאה זו ואמרו, כי "משטרת ישראל איבדה כל רסן באכיפת החוק כלפי פעילי ימין ואנו קוראים לכל מי שיש לו אפשרות, לעצור את הטירוף הזה".

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, סא"ל במיל' איציק שדמי הוסיף ואמר: "כשקראנו עוד מימי ההתנתקות ועד היום לא לערב את צה"ל בפעולות פוליטיות ידענו על מה אנחנו מדברים. אם צה"ל מעורב במשימות פוליטיות הרי שבהכרח, כל פעולה נגד ההרס מפורשת מיד כפעולת ריגול. אני מקווה שמישהו במשטרת ישראל יפסיק את ציד המכשפות והטירוף הזה כמה שיותר מוקדם".