פדרמן נגד ה"חנפנים": לא להצטרף לרדיפת חרדים

פדרמן תקף את ח"כ חוטובולי ואחרים. "יש כל מיני טיפשים ואדיוטים שאמורים להיות מהציבור שלנו ש"זורמים" איתם".

יוני קמפינסקי , ז' בטבת תשע"ב

נעם פדרמן נושא דברים באזכרה
נעם פדרמן נושא דברים באזכרה
צילומסך

באזכרה השנתית לזכר הרב בנימין זאב כהנא הי"ד שנערך בביה"כ קריית דוד חנה בשכונת קטמון בירושלים התייחס פעיל ההתיישבות נעם פדרמן לאירועי הימים האחרונים וקבע כי כמו שרדפו אות יושבי המאחזים בפרט ואת המתיישבים בכלל, כעת רודפים את החרדים.

פדרמן התייחס בדבריו לאישי ציבור שלטענתו מתחנפים למובילי אותם קמפיינים נגד הציבור הדתי והלאומי בישראל. "יש כל מיני טפשים ואדיוטים מקרב כל מיני ציבורים שאמורים כאילו להיות שלנו, ש"זורמים" איתם", קבע פדרמן והביא את פעולותיה של ח"כ חוטובלי כדוגמה, "עולה לי ח"כ ציפי חוטובלי, יהודייה יקרה אבל גם היא נגררת עם הזרם... עולה לי על אוטובוס מהדרין, אוטובוס שנועד לציבור שרוצה הפרדה. בכוונה לעלות לאוטובוס, להביא עיתונאים... אנחנו לא צריכים להיות חלק מהדבר הזה - לא רדיפת חרדים ובטח שלא רדיפת הציבור שלנו."

פדרמן ביקר בחריפות גם את מראיין תכנית הבוקר של "גלי ישראל", הגדיר אותו "חנפן" לרשויות, וקבע כי כאשר מראיין ממעיט בחומרה של הריסת מאחז או מאהל, הוא שותף לדבר ההריסה.

בדבריו התייחס פדרמן גם לתושבי היישובים שמתמודדים עם איומי פינוי כמו גבעת אסף ומגרון. "הם באים ומתראיינים בתקשורת ואומרים: 'אנחנו אנשים נורמטיביים, אנחנו לא כמו אלה במאחזים, אנחנו כבר יושבים הרבה שנים על האדמה ויש לנו, לא איזה קראוון עלוב, יש לנו בתים שהמדינה עזרה לנו לבנות." פדרמן יצא נגד ההתנהלות הזו ושאל: "זו הסיבה שלא צריך להרוס בית בארץ ישראל, או בגלל שהקדוש ברוך הוא נתן לנו את הארץ הזו ובגלל זה אנחנו פה?".
 
"כל מי שמתחנף בצורה הזו", סיים פרדרמן, "במו ידיו מחלל שם שמים ברבים ופוגע בעם ישראל. אנחנו לא כמו כולם, אנחנו הנורמליים, וכל מי ששותף לחנופה ולהדרה שלנו, כל מי ששותף לזה פוגע בעם ישראל בארץ ישראל ובטח בתורת ישראל ובקדוש ברוך הוא".