הרב שמואל אליהו: החלטת פורום מטכ"ל - טפשות

רבה של צפת תקף בחריפות את החלטת פורום מטכ"ל ולא מבין את צעדי הרבצ"ר, "זו היתה טעות כשהוא לא גיבה את הרב ראב"ד".

ישי קרוב , י' בטבת תשע"ב

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
יח"צ

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו, התייחס בתכניתו בערוץ 7, להחלטת פורום מטכ"ל בנוגע לשירת נשים בצבא, "הדבר חמור מאוד. הנסיון לחנך אותנו הוא נסיון חמור - מילא אם היה מדובר במחנך עם קבלות והצלחות - החרשתי, אבל אלו שמנסים לחנך אותנו הם בעצמם כשלון בתחום היחס לנשים".

"ההחלטה גובלת בטפשות ובמיוחד שהצבא צריך כל חייל וכל לוחם", ציין הרב אליהו, "פתאום רוצים לפרק את הצבא על רקע שירת נשים? החרדים רוצים להתגייס, אז פתאום אומרים להם לצאת החוצה?", תמה הרב.

הרב אליהו אמר כי ההחלטה נשמעת כמו יוזמה של אוייבי ישראל, "אם אוייבינו היו מחפשים איך להחליש את המדינה, אז החלטה כזו היא הדבר הכי חכם לעשות - אם קובעים בפורום מטכ"ל לשמוע שירת נשים, כבר לא צריך את האיום האירני".

"האם בפורום מטכ"ל יש אנשים כל כך טיפשים? ואנחנו מפקידים את חיינו בידיהם", אמר רבה של צפת, "צריך לחשוב פעמים אם ראוי להתגייס לצה"ל, כאשר החלטות מתקבלות משיקולים כאלה פופוליסטים".

הרב אליהו הוסיף כי הוא באופן אישי, מאוד אוהב את הרב רפי פרץ, אבל זו היתה טעות כשהוא לא גיבה את הרב ראב"ד, "הרב ראב"ד במקרה זה נהג נכון ומגיע לו יישר כח גדול. ציבורית אנחנו צריכים להתנהל אחרת - אנחנו צריכים להבהיר כי לחייל דתי מגיע את הכבוד שלו. לא רק הזמרת היא 'בן אדם', גם החייל הוא 'בן אדם', לא רק כבודה חשוב גם כבודו חשוב. לא יתכן שירמסו כבודם של עשרות חיילים בגלל כבודה של חיילת אחת".