גילאון: מה מסתתר במתקן המעצר בנתב"ג?

ח"כ גילאון דורש לבחון את התנהלות משטרת נתב"ג בעקבות אי-הכנסתו למתקן המעצר לעובדים זרים ועיכוב עוזרו האישי ופעילים לחקירה.

חזקי ברוך , י"ב בטבת תשע"ב

ח"כ אילן גילאון
ח"כ אילן גילאון
פלאש 90

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, מבקש לבדוק בדחיפות את התנהלות משטרת נתב"ג במתקן המעצר לעובדים זרים בנתב"ג.

זאת, לאחר הסירוב להכניסו למתקן במשך שעתיים וחצי ועיכובם לחקירה של עוזרו האישי ושל פעילים למען עובדים זרים, בטענה שהסבו נזק לגדר ביום חמישי האחרון. ח"כ גילאון יגיש מחר (א') בקשה לדיון דחוף בועדת הפנים בעניין התנהלות המשטרה. עוד יפנה ח"כ גילאון לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, בבקשה לקיים בדיקה בעניין.

"כנראה שיש להם הרבה מה להסתיר בתוך המתקן והעבריינים האמיתיים נמצאים בפנים. ברגע שהגעתי הכניסו את כל הילדים מהחצר למבנה. המשטרה ממשיכה לעבור על החוק. ביקשתי ממפקד משטרת נתב"ג להמציא בפניי את הסיבה לעיכוב עוזרי האישי והפעילים", סיפר ח"כ גילאון.

ח"כ גילאון ערך ביקורת פתע לבחינת תנאי המעצר במתקן. זאת, בעקבות הבאתם למעצר של שני ילדים באותו בוקר. בלשכתו מציינים כי מתוקף תפקידו, רשאי ח"כ גילאון להיכנס לכל מתקן ממשלתי. הביקורת נערכה ביוזמת עמותת ילדים ישראלים המובילה את הפעילות הציבורית נגד גירוש הילדים.

ח"כ גילאון אמר "אני פונה לראש הממשלה להפסיק לאלתר מעצר וגירוש של ילדים שהם ישראלים לכל דבר ועניין. יש להעניק להם מעמד של תושבות ולהסיר את חרב הגירוש מעל צווארם. לא ייתכן ששולפים ילד ממיטתו בחמש לפנות בוקר ומעבירים אותו לתא המעצר, לפני הגירוש לארץ לא לו".

בבוקר יום חמישי נעצרו ג'רלדין בת השלוש בדרכה לגן בחיפה וג'אן מייקל הוצא ממיטתו בחמש לפנות בוקר. שני הילדים נלקחו ביחד עם אמהותיהם, על אף שאביה של הפעוטה נמצא בארץ.  ח"כ אילן גילאון עורך באופן קבוע ביקורות במוסדות שונים, בהם מוסדות לבעלי מוגבלויות, חוסים ועוד.