ח"כ מיכאלי תורחק לחודש ימים

ועדת האתיקה החליטה להרחיק את ח"כ מיכאלי לחודש ימים מישיבות מליאת הכנסת ודיוני ועדות בשל התקרית בה שפכה מים על ח"כ מגאדלה.

חזקי ברוך , ט"ו בטבת תשע"ב | עודכן: 09:56

אנסטסיה מיכאלי ראלב מג'אדלה
אנסטסיה מיכאלי ראלב מג'אדלה
ערוץ הכנסתטוען....

ועדת האתיקה החליטה להרחיק את חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי לחודש ימים, החל ממחר, מישיבות מליאת הכנסת ודיוני ועדות הכנסת. ח"כ מיכאלי תוכל להיכנס לישיבות המליאה והוועדות לצורכי הצבעה בלבד.

"הוועדה רואה בחומרה רבה מאד את התנהגותה של חה"כ מיכאלי, אשר כללה אלימות של ממש ופגיעה שאין לה תקדים בחבר כנסת אחר בעת ישיבה של ועדת הכנסת. בכך הפרה חה"כ מיכאלי את כלל האתיקה המחייב את חברי הכנסת לשמור על כבוד הכנסת וחבריה. הוועדה ביקשה להטיל על חה"כ מיכאלי סנקציה אשר תבטא את ההסתייגות הקשה ממעשיה של חה"כ מיכאלי", נכתב בהודעת הוועדה הבוקר.

ההחלטה התקבלה בתום דיון של הועדה על התקרית אתמול בוועדת החינוך, התרבות והספורט בה שפכה ח"כ אנסטסיה מיכאלי כוס מים על ח"כ גאלב מג'אדלה.

בתגובה להחלטת הועדה כתבה מיכאלי, "הריני להביע התנצלותי על עצם שפיכת המים ועל עגמת הנפש באם נגרמה למפלגתי ולעמיתים אחרים בכנסת. אין מקום להתנהגות מסוג זה במשכן מכובד כגון הכנסת או בכלל גם אם מדובר בסערת רגשות הנובעת מהמקום הפנימי והנעלב ביותר. אני מקבלת על עצמי את עונש הוועדה במלואו. מיותר לציין שישנה עוד עבודה רבה במושב הכנסת ואני מתחייבת להשלימה".

בישראל ביתנו אומרים כי התקרית הפחיתה את סיכוייה של מיכאלי להיות ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. אמש שלחה ח"כ מיכאלי מכתב לוועדת האתיקה של הכנסת בו התנצלה על ששפכה מים על ח"כ מג'אדלה, במכתב כתבה מיכאלי כי "הדבר נעשה מתוך סערת רגשות, ולא מתוך רצון לפגוע בכבוד הכנסת או בחבר הכנסת באופן אישי".

התקרית ארעה במהלך דיון סוער בוועדת החינוך של הכנסת בנושא הצעדה הערבית נגד מדינת ישראל. ח"כ מג'אדלה התבטא בחריפות נגד ח"כ מיכאלי לאחר שטענה כי ערבים בערערה פועלים נגד המדינה.

"חוצפנית וחסרת סדר", קרא מג'דלה לעברה ודרש להשתיק אותה או להוציא אותה. היא בתגובה השליכה עליו כוס מים וקראה לעברו "תתבייש" ויצאה החוצה. מג'דלה ההמום אמר כי אינו מתרגש מ"התנהגות פרועה, חוצפנית ופשיסטית". ח"כ חנין זועבי סיננה לכיוונה של מיכאלי "מג'נונה".

גורם ב"ישראל ביתנו" הופתע הבוקר מהחלטת ועדת האתיקה. בשיחה עם ערוץ 7 אמר כי מדובר בעונש פוליטי, "אני לא מצדיק את מעשיה של מיכאלי אך אני מזכיר כי ח"כ חנין זועבי (בל"ד) הורחקה ליום אחד ממליאת הכנסת לאחר שדחפה סדרנית של הכנסת. זועבי הרימה יד וקיבלה יום אחד, זועבי השתתפה במשט האלים נגד צה"ל וקיבלה הרחקה לשלושה שבועות, איפה הפרופורציות?".