הרשקוביץ: הגזענות כלפי האתיופים - מבישה

יו"ר הבית היהודי, שר המדע הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, וראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, השתתפו בהכנסת ס"ת לישיבה התיכונית בעיר.

יוני קמפינסקי , י"ז בטבת תשע"ב

לישיבה התיכונית בנצרת עלית הוכנס אמש ספר תורה שנתרם על ידי האחים פרופ' שלמה וד"ר יורם וולפיש. את הטקס כיבדו בנוכחותם יו"ר הבית היהודי, שר המדע הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, ראש העיר שמעון גפסו, רב העיר הרצל ישעיהו, ראש ישיבת ההסדר, אנשי הגרעין התורני ומשפחות עקורי גוש קטיף אשר קבעו את משכנם בעיר.

את ביקורו של השר הרשקוביץ בנצרת עלית ליווה אלעזר קיזמן, משפטן צעיר וקצין במילואים תושב העיר, שהצליח לרקום את הבאת עקורי גוש קטיף לבית הספר הנטוש "חרמון" בנצרת עילית. קיזמן גולל בפני השר הרשקוביץ כיצד פנה למנהל מקרקעי ישראל ולמשרדי הממשלה השונים כדי לאפשר את שיפוץ המבנה, והודה לשר על תרומתו להצלחת הפרוייקט.

במסגרת ביקורו נפגש השר בין השאר עם נציגי העדה הגרוזינית ועם נציגי העדה האתיופית בעיר. השר גינה את תופעות הגזענות שנחשפו השבוע כלפי האתיופים בקרית מלאכי ואמר: "ואהבת לרעך כמוך" זה כלל גדול בתורה וראוי לעם ישראל ללכת לאורו. הגזענות כלפי אתיופים מבישה וראויה לכל גינוי. הגיע הזמן שתופעות אלה יעברו מן העולם.