חיזוק לאיחוד הלאומי: צוות חילוני לאומי

ח"כ אלדד אירח בלשכתו בת"א התארגנות ראשונית של צוות פעילים חילונים. "לפעמים יש נכונות להקשיב דווקא לזה שאינו חובש כיפה".

יוני קמפינסקי, תל אביב , י"ח בטבת תשע"ב

חילוני לאומי
חילוני לאומי
יוני קמפינסקי

תחת הכותרת "צוות חילוני לאומי", התכנסו אמש (חמישי) צעירים חילונים במשרדי מפלגת התקווה בת"א ונפגשו עם חה"כ אריה אלדד. מטרות הפגישה היו להתוות דרך לחשיפת המפלגה לציבור החילוני, ולתת כתובת רשמית לצעירים בעלי אידאולוגיה משותפת, המזדהים עם המפלגה.

הפעילים מספרים כי לאחר דיונים ממושכים והפקת לקחים מהעבר, הם יצאו מהמפגש חדורי מוטיבציה ואנרגיות לפעול. 

הצוות הציב לעצמו מטרות רבות. "אחת המטרות", אומר יצחק וסרלאוף, סיו"ר ההנהגה הצעירה, "היא לחשוף את הציבור החילוני למפלגה. המפלגה שלנו חייבת לפרוץ את הסטיגמות שהאיחוד הלאומי שייך לסקטור הדתי בלבד."

מטרות נוספות הן הקמת מערך הסברה ציונית דרך רשתות האינטרנט שתפעל באופן יעיל מהיר ואינטנסיבי לכל הנושאים הבוערים שעומדים על הפרק, והקמת צוות פניות ציבור שיקדם נושאים וחוקים חברתיים, אשר יעבוד בצמוד לפעילות הפרלמנטרית של חה"כ אריה אלדד.

כמו כן, הפעילים מתחילים לעבוד על בניית תשתית להקמת תאים באוניברסיטאות, וגיוס כח אדם לפעילות שוטפת בתוך מוסדות ההנהגה הצעירה.

"זהו יום היסטורי עבור ההנהגה הצעירה והמפלגה." ממשיך יצחק וסרלאוף. "הבאנו קבלות שהמקום הזה הוא הבית של הימין האמיתי ואנשים מתחילים להבין זאת. היום ראיתי צעירים מתוסכלים שהיו פעילים נמרצים בישראל ביתנו ובליכוד ועברו אלינו. יש כ"כ הרבה פליטים פוליטיים כאלה שנמאס להם לראות מפלגות שאינן נאמנות להבטחותיהן. הפוטנציאל הוא אדיר והגיע הזמן ליישמו".