מקורבי נתניהו: "אחים אנחנו"

מקורביו של ראש הממשלה קוראים לתושבי מגרון שלא להיגרר לאלימות על רקע הכוונה להרוס את מגרון, "מנסים להגיע לפתרון".

חזקי ברוך , כ"ב בטבת תשע"ב

יוחלף? בגין עם נתניהו
יוחלף? בגין עם נתניהו
פלאש 90

מקורביו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חוששים מיום ה-31 במארס אז תאלץ המדינה לפנות בכוח את תושבי מגרון אם לא יסכימו להסכם העתקה כפי שסבור השר בני בגין ושרים נוספים.

יחד עם זאת, מדגישים המקורבים בשיחה עם ערוץ 7 כי אם לא יהיה פתרון חוקי לסוגייה ייאלצו התושבים לעזוב את המקום במסגרת העתקת המקום כשני ק"מ ממגרון, "אל לתשובים להיגרר לעימות. אחים אנחנו", אמרו המקורבים, "אנחנו מקווים שלא נגיע לעימותים אלימים שיביאו לשפיכות דמים מיותרת". 

"הפתרון של המאחזים אסור שיוביל לקרע בעם אלא לאחדות", אמרו המקורבים, "סוגיית המאחזים חייבים להיפתר במישור המשפטי הישראלי והבינלאומי ועל כך הצוות בראשותו של השר בגין יפעל בנסיון להגיע לפתרון מקסימאלי".

ה"מטה המשותף" הנאבק למען העברת "חוק ההסדרה" מסר בתגובה:"כמו האדם שהורג את הוריו ומבקש רחמים במשפט שהוא יתום, כך נתניהו מדבר על ההרס הצפוי ומתעלם מהעובדה שהוא עומד מאחוריו בכך שהוא מונע את חוק ההסדרה. מוטב יעשה ראש הממשלה אם ישקיע פחות זמן במזימות פוליטיות נגד ההתיישבות ולא יפריע לחוק ההסדרה לעבור. ההרס במגרון וגרוש הילדים יהיה על ידיו של ראש הממשלה, וכל התחמקות לא תעזור".

נתניהו אמר אתמול לחברי ושרי הליכוד כי לשר בני בגין יש את כל הכלים והלגיטימציה למצות עד תום כל ניסיון להעתיק את המאחזים מאדמות פרטיות ובעיתיות לאדמות מדינה.

ביום ראשון דחה נתניהו את הדיון על החוקים המנסים להכשיר את המאחזים מבקשים  לקבוע כי מאחז יפונה רק אם בעל הקרקע יבוא לדרוש אותה לא יאוחר מארבע שנים מיום הבנייה עליה. אם יעבור המועד הנקוב בחוק - לא יפונה המאחז והדורש, אם יוכיח את בעלותו, יפוצה כספית.