טיבי ליו"ר ועדת האתיקה: בז לך

ח"כ אחמד טיבי תקף במליאה את החלטת ועדת האתיקה להרחיקו מהמליאה לשבוע. ח"כ ועקנין הגיב וטיבי שזעם הוצא מהמליאה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ב בטבת תשע"ב

טיבי. מתלונן
טיבי. מתלונן
פלאש 90

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), אשר זעם על החלטת ועדת האתיקה להרחיקו מהמליאה לשבוע בעקבות החמשיר שכתב על ח"כ אנסטסיה מיכאלי, החליט לנצל את הנאום בן דקה להבעת מחאתו.

אלא שהעובדה שבראש הישיבה ישב סגן יו"ר הכנסת, יו"ר ועדת האתיקה ח"כ יצחק ועקנין, הביאה לעימות מילולי בין השניים שהסתיים בהוצאתו של טיבי מהמליאה.

טיבי פתח את דברי וניסה להסביר את דבריו מהשבוע שעבר, "אדוני היושב-ראש. לפני שבוע נאמתי כאן על שפיכת המים. היום הורחקתי על-ידי ועדת האתיקה לשבוע שלם. וולטייר אמר: מה אני מסיק מדבריי הרבים שמה שמעוות אותם זה הגיונם של הטיפשים? ובכן, רבותיי, רגע של עברית. אמוק בחולם זה לא אומק בשורוק. אמוק זה שם אזור באיי מלאיה בדרום מזרח אסיה, שמי שנתקף במחלת הנפש ההיא מתחיל לרוץ ריצת אמוק, מכאן בא השם. כוס, כידוע לכולם ולא בשורוק, זה כלי מפלסטיק המכיל בד"כ 250 סמ"ק של מים המשמשים לשתייה או לשפיכה. הכנסת הזאת, אדוני היושב-ראש, לא מוסיפה לה כבוד, אני מוסיף לה כבוד".

על דברים אלו ענה לו ועקנין, "אתה לא מוסיף כבוד לאף אחד". דבריו אלו של ועקנין הכעיסו את טיבי והובילו לדין ודברים שבסיומו אמר טיבי לועקנין, "אני בז לך". ועקנין בתגובה ביקש מטיבי לשבת ומשזה לא נענה הורה על הוצאתו מהמליאה.