"אל תפלה בין דם לדם"

עשרות אוהבי א"י יגיעו אל מול משרדי מד"א, יציגו למנכ"ל מיצג של מסמך החוזר מכל סעיפי ההסכם מול הצלב האדום ויבקשו ממנו לחתום עליו.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ד בטבת תשע"ב

אלי בין
אלי בין
צילום: פלאש 90

ועד מתיישבי השומרון בשיתוף ארגונים נוספים יגיעו אחר הצהריים אל מול משרדו של מנכ"ל מד"א, אלי בין, ברח' יגאל לאלון 60, ת"א, ויקראו לו לחזור מהסעיפים בהסכם עם הצלה האדום המחרימים את תושבי יו"ש, המתחייבים לא להעביר תרומות מחו"ל ליו"ש, ולהחזיר את מגיני הדוד לאמבולנסים. במיצג המחאה יוצג מכתב ענק עם נוסח המכתב עליו יתבקש אלי בין לחתום.

בין המשתתפים במיצג המחאה יהיו גם נציגי אגודות הסטודנטים ששלחו לפני כשבועיים מכתב למנכ"ל מד"א ובו הודיעו לו כי הם מצטרפים ליישובי השומרון ועד שמד"א לא יחזור בו מהסעיפים המפלים יתרמו דם דרך בנק הדם.

יו"ר ועד מתיישבי השומרון אמר, כי "המיצג בת"א נותן למד"א את הסולם לרדת מהעץ הגבוה והשקרי שטיפסו עליו. אם באמת הורדת מגן הדוד מהאמבולנסים היא מבצעית, ונשיא מד"א, יהודה סקורניק, התבטא בכלי התקושרת כי ההסכם היה טעות, נבקש מאלי בין לחתום על המסמך חוזר בו מהסעיפים המפלים ונותנים לסהר האדום שליטה בשטחי יהודה ושומרון".

"ארגון מד"א עושה דברים חשובים אבל זו טעות אסטרטגית למדינת ישראל והשפלה לאומית לחתום על מסמך כזה ונגד זה אנו נאבקים", הוסיף קצובר.