פרופ' פולק: הציבור משפיע, רוצו להצביע

"האגודה לזכות הציבור לדעת" תעניק השנה בפעם ה-12 את "הפרס הישראלי לביקורת התקשורת". יו"ר האגודה: גם עיתונאים מהשמאל מחזרים.

בני טוקר , כ"ד בטבת תשע"ב

פרופ' אלי פולק
פרופ' אלי פולק
ערוץ 7

אלי פולק

התחרות להענקת "הפרס הישראלי לביקורת התקשורת", נערכת בימים אלה זו השנה ה-12, על ידי "האגודה לזכות הציבור לדעת". השנה, כמו גם בשנה שעברה, הציבור משפיע, מציג מועמדים, ואף מצביע עבורם דרך אתר האגודה.

יו"ר "האגודה לזכות הציבור לדעת", פרופ' אלי פולק, אומר ל'ערוץ 7' כי תהליך הבחירה שקוף היום יותר מאי פעם. "מטרת התחרות, לעודד אנשים שתרמו תרומה משמעותית לביקורת התקשורת. בעבר הוועדה שלנו בחרה את המועמדים, אבל  חשבנו שהציבור צריך להיות שותף בתהליך הבחירה. עד כה הצביעו 4000 איש ואנחנו קוראים לעוד ועוד אנשים להצטרף ולהשפיע".

פרופ' פולק אומר שהפרס מוענק לכל אדם ראוי, בין אם הוא מהימין ובין אם הוא מהשמאל. "זה לא פרס לשמאל או ימין. זה פרס לביקורת התקשורת. יש מועמדים כמו הרבנית מלמד שהקימה את 'ערוץ 7' שתרם רבות לביקורת התקשורת. יש את איילת שקד, מ"ישראל שלי" שביקרה את גלי צה"ל על סיקור חד צדדי. דבורה שרגל חשפה את העליהום על הציבור החרדי ויש את העיתונאים מתי גולן ובן דרור ימיני והמרצה דרור אידר".

לדבריו, יותר ויותר עיתונאים ואנשי תקשורת, מתהדרים בקבלת הפרס והוא יצר מומנטום חיובי בעולם התקשורת. "זו תעודת כבוד לעיתונאים, אנחנו רואים את זה. אנשים מציינים את קבלת הפרס בקורות החיים שלהם. 17 שנים מאז שהאגודה קיימת והיום יש יותר פתיחות לנושא של ביקורת התקשורת, ויותר ויותר אנשים מבינים, שביקורת התקשורת היא בסופו של דבר טובה לכולנו, לציבור כולו".

השנה כאמור מועמדת לפרס גם הרבנית שולמית מלמד, ממקימי ערוץ 7.

 אתם מוזמנים להצביע ולהשפיע.