מחכים לשניים או שלושה שרים אמיצים

אמש הוצגו בשילה דרכי הפעולה שעוד נותרו בישורת האחרונה להכשרת המאחזים. אריאל: דרושים 2-3 שרים שיאמרו לנתניהו 'עד כאן'.

שמעון כהן , כ"ז בטבת תשע"ב

אריאל אמש
אריאל אמש
צילום: מרים פייגא בונימוביץ

בישוב שילה שבבנימין התקיים אתמול כנס מיוחד לבחינת דרכי הפעולה להכשרתם של הישובים הצעירים (המאחזים). בין הדוברים המרכזיים היה גם חבר הכנסת אורי אריאל שסיפר על האירוע והלקחים שהועלו בו ביומן ערוץ 7.

במהלך הכנס הבהיר אריאל את המשמעות של הרס מגרון, שכונת האולפנה, גבעת אסף בטענות משפטיות, כלומר המשך הרס של אלפי בתים נוספים ביהודה ושומרון הנמצאים בבעיות זהות בשלב ראשון, ובשלב שני הרס של אלפי בתים אחרים שסובלים מאי חוקיות כזו או אחרת.

אריאל העלה את האבסורד של אי-איתור בעלי הקרקע הרשומים מחד, כולל פסק הדין המחייב את התובעים הערביים שהתחזו לבעלי הקרקע לפצות את תושבי מגרון, ומאידך נחישות המדינה להרוס את היישובים הפורחים שהוקמו בסיועה ובעידודה.

לאחר מכן הציג אריאל את הפתרונות המשפטיים המקובלים בארץ ובעולם המערבי כולו במקרים מעין אלו – פיצוי בעלי הקרקע (באם יצליחו לאתרם).

מארגני הכנס הבהירו לתושבים את המשמעות הקריטית של התגייסות הציבור לדרישה הברורה מראש הממשלה להשתמש בפתרונות המשפטיים המקובלים, במקום למלא את תאוות ההרס של אהוד ברק ושלום עכשיו, כהגדרתם.

לדברי חבר הכנסת אריאל למרות המורכבות והקשיים עדיין יש הרבה מה לעשות וצריך לעשות, כלשונו. במהלך הכנס הבהירו הדוברים למתכנסים את פרטי המהלכים הפרלמנטאריים המתקיימים כעת, ואת הצורך "להפעיל מאמץ מיוחד לקראת סיום", כהגדרתו של אריאל.

בהקשר זה מוצא חבר הכנסת אריאל חשיבות מיוחדת בהפעלת לחץ על חברי הכנסת והשרים לתמיכה בחוק ההסדרה אותו יזם ומקדם חבר הכנסת אורלב.

להערכתו של אריאל קיימת חשיבות מיוחדת ללחץ שכזה גם על השרים ואין להתייאש מאפיק זה למרות הנחיותיו הברורות של נתניהו שלא להביא את החוק להצבעה ולא לתמוך בו. לדבריו במידה ויהיו שניים או שלושה שרים ראשונים שיבהירו לנתניהו שאין בכוונתם להצביע כהנחייתו נתניהו לא יפטר איש מהם ולא יוביל לרעידת אדמה שספק אם הוא עצמו ישרוד אותה.

עוד מציין אריאל כי אפיק הלחץ על חברי הכנסת והשרים הופך בימים אלה של מסרונים, מיילים ופקסים לנגיש מאוד עבור כל אזרח המבקש להפעיל את השפעתו. "השרים והח"כים הם אנשים מאוד רגישים. אין להם עור של פיל, בניגוד למה שאומרים עליהם וכותבים עליהם", אומר אריאל המשוכנע שלחברי הכנסת אכפת מאוד מכל מייל ומסרון שמגיע אליהם בדרישה לתמוך בחוק ההסדרה.

בנוסף הוא מזכיר את האפיק הכלכלי כאפיק חשוב בתרומה למאבק. "כל אחד כאשר ידבנו ליבו, מח"י שקלים ומעלה. זה נותן כלי עבודה וחמצן לאנשים שעובדים קשה". עוד הוא קורא להצעות נוספות להגיע, ולביקורי תמיכה והזדהות המחזקים את ידי הפועלים בשטח ומוכיחים לנציגי הציבור היכן נושבת רוח העם.