"על נתניהו להתערב בסוגיית מחיר למשתכן"

התאחדות הסטודנטים הארצית פנתה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולסיעות הקואלציה, בדרישה שיתערבו בסוגיית 'מחיר למשתכן'.

אבי חיים , כ"ז בטבת תשע"ב

התאחדות הסטודנטים הארצית פנתה הערב (ראשון) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בדרישה שיתערב באופן מידיי בסוגיית מחיר למשתכן ויורה על פירסום הקריטריונים לזכאות לדירה מוזלת בפרויקטים ייעודיים.

בהתאחדות אמרו כי "במהלך השבועות והחודשים האחרונים אנו למדים מאמצעי התקשורת ומהתבטאויות של אישי ציבור וביניהם שר הבינוי והשיכון, על התקרבות המועד של פרסום הקריטריונים העדכניים לזכאות לדירה מוזלת בפרויקטים ייעודיים של משרד הבינוי והשיכון, בין היתר במסגרת 'מחיר למשתכן'".

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, אמר כי "מצוקת הדיור ההולכת ומעמיקה היא שהובילה מאות אלפי ישראלים וישראליות לצאת לרחובות ולמחות בקיץ האחרון. כתוצאה מכך, פרסמה הוועדה לשינוי חברתי כלכלי את הדו"ח שציין במפורש כי יש לערוך שינויים מבניים שיסייעו לאוכלוסייה צעירה ועובדת, בין היתר בתחום הדיור".

"לצערנו", כתב שמולי, "ההטבות המקנות זכאות לדירות מוזלות מיטיבות באופן ברור כיום אך ורק עם אוכלוסיות מרובות ילדים, וכמעט שאינן מסייעות לאוכלוסיות אחרות. לא בכדי התעורר ויכוח ציבורי ופוליטי עמוק סביב סוגיית הקריטריונים המקנים את הזכאות, בו מעורבים ארגונים חברתיים, סיעות פוליטיות ואזרחים מן השורה".

"אנו רואים בתחום הדיור בכלל וסוגיית 'מחיר למשתכן' בפרט כאבן בוחן ראשית להתמודדות הממשלה עם המחאה החברתית. כמי שמייצגים ציבור של מאות אלפי צעירים וצעירות, אנו מעוניינים לוודא כי תהליך קביעת הקריטריונים יהיה שקוף ושוויוני. על כן נודה על התערבותך המיידית לטובת פרסום המידע והקריטריונים בהקדם האפשרי".

שמולי גם פנה לשותפות הקואליציוניות המחויבות למעמד הביניים, ובראשן: ישראל ביתנו ועצמאות וביקש את התערבותן המיידית בנעשה בכדי למנוע מחטף אפשרי במנהל מקרקעי ישראל.