"הצלה" גוש דן יקיים התרמת דם

עקב המחסור במנות דם קורא הרב אשר שלומוביץ לתרום דם, "לא ייתכן כי בגלל מחסור במנות דם יידחו ניתוחים וחייהם של חולים יהיו בסכנה".

אפרים מורנו , כ"ט בטבת תשע"ב

ניידת התרמת דם תרומת דם מגן דוד אדום מד"א
ניידת התרמת דם תרומת דם מגן דוד אדום מד"א
הלל מאיר

ארגון "הצלה גוש-דן" יוצא בחודש הקרוב למבצע התרמות דם המוניות תחת הכותרת "תורמים דם ומצילים חיים". 

בנק הדם הארצי פנה לחבר הנהלת "הצלה גוש דן" הרב שמעון אטינגר בבקשה לסייע בהגברת תרומות הדם מהציבור החרדי, בבנק הדם ציינו כי הם פונים לציבור החרדי והדתי שמכיר בערך העליון של הצלת חיים. הרב אטינגר הביע באופן מיידי את נכונותו לסייע והודיע כי יערוך התרמת דם בבני ברק. 

מתנדבי ארגון 'הצלה' שקיימו בעבר התרמות דם המוניות, נחלצו לסייע לבקשה זו ובחודש הקרוב יתקיימו מספר התרמות דם המוניות. שתי ההתרמות הראשונות יערכו בע"ה היום יום שלישי23/1/2012 ברחבת בתי הכנסת ברח' הרב אברמסקי 26 וברחוב משולם רהט פינת אברבנאל בקרית הרצוג. ההתרמה תתקיים בין השעות: 18.00-23.00 בערב.

הרב אשר שלומוביץ יו״ר "הצלה גוש דן"  האחראי על מערך התרמות הדם מבקש ליידע את הציבור, כי בתרומה של מנת דם אחת ניתן להציל את חייהם של 4 חולים / נפגעים. "לא ייתכן כי בגלל מחסור במנות דם יידחו ניתוחים וחייהם של חולים ונפגעים רבים יהיו בסכנה", אמר שלומוביץ.

הרב שמואל אליעזר שטרן קורא לציבור לבוא ולתרום דם "תורמי הדם המסייעים להצלת חיים, מקיימים את הפסוקים "לא תעמוד על דם רעיך" ו"כל המציל נפש אחת מישראל". 

מדובר במחסור עונתי בדם אשר אליו מצטרף חרם הדם עליו הכריזו ישיבות, מוסדות אקדמים וישובים ביו"ש במחאה על ישום ההסכם שנחתם בין מד"א לצלב האדום לפיו יפסיק הארגון לפעול באופן רשמי בשטחי יהודה ושומרון.