עצרת לאחדות עם ישראל

הרב ברלנד, ממנהיגי חסידי ברסלב, יקיים עצרת תפילה והתעוררות בכותל המערבי נוכח האיום האירני, ולרפואתו של הרב יעקב חי יוסף.

אפרים מורנו , כ"ט בטבת תשע"ב

הכותל המערבי
הכותל המערבי
פלאש 90
הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת "שובו בנים", קורא לציבור להשתתף מחר (רביעי) בעצרת תפילה והתעוררות בשעה 15:30 בכותל המערבי נגד האיום האירני ולרפואת הרב יעקב חי יוסף. 

בקריאתו כותב הרב ברלנד "אליכם אנשים נשים וטף אשר בכל מקום שהם. לאור האסונות הפוקדים את עם ישראל כאשר אומות העולם מאיימים להטביענו נצא כולנו לעצרת תפילה ומעמד קידוש שם שמים במקום קודש הקודשים ונעתיר כולנו בתפילה לאבינו שבשמים שיבטל מעלינו ומעל כל בני ישראל כל גזירות קשות. על ידי שנקבל עלינו אחדות בין איש לרעהו ונהיה מכבדים זה את זה, נזכה להינצל מהאיום הנורא של האיראנים והסורים אשר מאיימים להמיט שואה על כלל ישראל". 

נתן משי סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על העצרת המתוכננת "הרב אליעזר ברלנד יצא בקריאה נדירה לציבור לבוא ולהשתתף בעצרת תפילה והתעוררות בכותל. בדרך כלל הרב צפון בביתו ומעטים הפעמים בהן הרב יוצא לעצרות מרכזיות שפתוחות לציבור שאינם תלמידיו. בתחילת העצרת צפויה קריאת התיקון הכללי ובסיומה צפוי הרב אליעזר ברלנד לשאת דברים, לאחר מכן יתפללו מנחה וערבית ברב עם הדרת מלך". 
 
מאות בני אדם השתתפו היום אחר הצהריים (שלישי) בתפילה בכותל המערבי לרפואתו של הרב יעקב יוסף שחלה במחלה קשה. משפחתו מבקשת להרבות בתפילות.