לא שוכחים את גוש קטיף

כ-1200 תלמידי מוסדות בני עקיבא מכל הארץ, יצעדו ביום חמישי בלילה במסע ראשון וייחודי בעקבות מורשת גוש קטיף: "מסע כיסופים".

ישי קרוב , א' בשבט תשע"ב

פינוי גוש קטיף
פינוי גוש קטיף
פלאש 90
כ-1200 תלמידי ותלמידות מכיתות י' בישיבות ואולפנות בני עקיבא יצאו מחר (חמישי)  ל-"מסע כיסופים" – מסע שמטרתו היכרות ומפגש של בני הנוער עם מורשת גוש קטיף המפוארת שחרבה לפני למעלה משש שנים, מאז פונה הגושבמסגרת תכנית ההתנתקות, ומסע לחיזוק יישובי הדרום העומדים בגבורה בחזית של מדינת ישראל.

מדובר בתכנית ייחודית בשיתוף עם "מרכז קטיף" להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון. התכנית הותאמה לבני הנוער, ובאה להציג את 35 שנות התיישבות ואת הרוח המיוחדת של האנשים והתושבים שפעלו בחבל עזה במשך השנים.

הרב בני נטייכלר ממרכז ישיבות בני עקיבא הדגיש כי מדובר במסורת חדשה: "זאת הצורה הנכונה והמיוחדת לחנך את תלמידינו לאהבת ארץ ישראל. חשוב להדגיש כי לא שכחנו את גוש קטיף ואנו מחנכים לאור הערכים של האמונה וההתיישבות שפגשנו אצל תושבי הגוש.מטרת המסע להמשיך ולחזק את המתיישבים בפרט ואת כל תושבי הדרום בכלל".

אחראי התוכן מטעם מרכז קטיף, הרב קובי בורנשטיין, הסביר כי יש חשיבות גדולה לספר את סיפור גוש קטיף לבני הנוערבישראל, "העובדה כי מאות בני נוער הולכים לצעוד בעקבות סיפורה של ההתיישבות בגוש קטיף מהווה הוכחה לכך שהנצחת גוש קטיף רלוונטית גם היום. יש כאן סיפור על ערכים, על התיישבות מפוארת ומסירות למען עם ישראל ולכן חשוב לספר אותו במיוחד לבני הנוער".

ביום חמישי בערב יתכנסו הבנים בישיבת בני עקיבא כפר מימון והבנות באולפנת בני עקיבא שבאופקים, ויקבלו הדרכה חינוכית על ידי המרכז הממלכתי להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון שבניצן.

התכנית תציג את מפעל ההתיישבות בעבר ובהווה ואת מסירות הנפש והאמונה לאורך השנים, תוך מפגש עם דמויות מגוש קטיף ומיישובי הדרום. לאחר מכן יצעדו התלמידים בשמורת נחל הבשור כשלאורך הדרך יתקיימו הפסקות חינוכיות בהן תינתן הדרכה על מורשת גוש קטיף.

לאחר צעידה של מספר שעות ליליות יגיעו התלמידים אל האירוע המרכזי בפארק אשכול, בו ייקחו חלק יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן ואישי ציבור נוספים, ותתקיים הרקדה עד לתפילת ותיקין.