מי הדליף את "ההטרדה" של נתן אשל?

הערב דווח כי האישים שהעבירו ליועץ המשפטי לממשלה, את המידע על הטענות נגד אשל הם יוחנן לוקר, צבי האוזר ויועז הנדל.

אבי חיים , א' בשבט תשע"ב

נתן אשל
נתן אשל
צילום: פלאש 90
האישים שהעבירו ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, את המידע על הטענות נגד אשל הם המזכיר הצבאי יוחנן לוקר, מזכיר הממשלה צבי האוזר וראש מערך ההסברה יועז הנדל, כך דווח הערב בכלי התקשורת.

על פי הדיווח, השלושה העבירו את פרטי התלונה נגד אשל ליועמ"ש וביקשו ממנו להורות לפתוח בחקירת הפרשה, אך לאחר שזה סירב, החליט אחד מהם להדליף את פרטי המקרה לאחד העיתונים, אך ניסיונו לא צלח.

משרד המשפטים הודיע הערב כי הבדיקה הראשונית בנציבות שירות המדינה עליה הורה היועץ בענינו של נתן אשל טרם הושלמה, והיא נעשית בליווי ועדכון של המשרד.

"אין בכוונתנו למסור פרטים אודות הדרך בה הגיע המידע העוסק בחשדות הנבדקים כעת בלשכת רה"מ, לידיעת היועץ המשפטי לממשלה", נכתב בהודעת המשרד, "עם זאת,נבקש להבהיר כי בנסיבות הענין דנן, מצופה היה ממי שהמידע הגיע לידיו במסגרת תפקידו להעבירו לידיעת ולבדיקת הגורמים המוסמכים, לצורך בחינת המידע ובדיקה אם יש בו ממש".

בתלונה כזכור נאמר כי עובדת בלשכה התלוננה כי אשל, שנחשב למקורבו של ראש הממשלה ורעייתו ומנכ"ל עיתון "הצופה" בעבר, חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה.