"הרס ישוב אסור גם אם בונים במקום אחר"

בית הדין לענייני ציבור בראשותו של הרב דב ליאור פרסם היום (ד') פסיקה לפיה הקמת ישוב חלופי איננה מתירה להרוס ישוב שנבנה בא"י.

ידידיה בן אור , ב' בשבט תשע"ב

מגרון
מגרון
אושרת כהן

בית הדין לענייני ציבור בראשותו של הרב דב ליאור פרסם היום (ד'), קריאה למען ארץ ישראל. במכתב, מציינים הרבנים כי "ישוב אשר הוקם על אדמת הקודש מבלי כל פגיעה בפרט או נישול אנשים ממקומם, הוא קבוע וקיים ואין כל היתר להורסו – גם אם בונים ישוב חלופי במקום אחר".

עוד הוסיפו:"אנו מצטרפים לעמדתם התקיפה והצודקת של ראשי המועצות האזוריות של בנימין ושומרון, ושל המתיישבים במאחזים, הנושאים על כתפיהם את נטל יישוב ארץ ישראל, ודורשים מהממשלה ומחברי הכנסת לסלק את חרפת הרס ישובים מעל ראשינו ולטפל ללא ליאות להסדר מעמדם של הישובים המאויימים".

בנוסף, נפגש הרב דוב ליאור שליט"א, אתמול (ג') עם אבי רואה ראש המועצה האזורית מטה בנימין. הרב ליאור שמע מאבי רואה סקירה על המצב בנוגע לכל ניסיונות ההסדרה של המאחזים באופן חוקי ועל התעקשות המדינה שלא לקבל את כל ההצעות החוקיות שיכולות היו לפתור את הבעיה.

על הקריאה חתומים אב בית ההוראה, הגאון הרב דוב ליאור שליט"א וכן הרב אליקים לבנון, הרב מיכאל הרשקוביץ, הרב דוד חי הכהן והרב שמעון כהן.