שמעון גפסו: נצרת עילית, בידינו

ראש עיריית נצרת עילית הניף בפסגת בירת הגליל את דגל ישראל הגדול ביותר בארץ, "כל מי שיבוא צריך לדעת שהוא נכנס ליישוב יהודי".

בני טוקר , ט' בשבט תשע"ב

דגל ישראל
דגל ישראל
ש. כהן. ערוץ 7

ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, הניף השבוע בנצרת עילית את דגל ישראל הגדול ביותר בארץ. בראיון לערוץ 7 הוא רואה את הנפת הדגל כזכות גדולה, "כל מי שיבוא מהכפרים יבין שהוא נכנס ליישוב יהודי חזק ואיתן. דגל ישראל הוא קונצנזוס ואין דבר יותר גדול מלהניף את הדגל".

הוא לא רואה את הצבת הדגל כהתרסה לכפרים הערבים בסביבה, "ההיפך הוא הנכון, הדגל הוא סמל לאומי שמבטא את השתייכות כל אזרחי ישראל למדינה ,ללא הבדל דת, מין וגזע.הדגל מבטא את הגאווה הלאומית שאנחנו רוחשים למדינה גם אם השכנים שלנו לא יאהבו את זה".

הדגל שנחשב לגדול ביותר בארץ הוצב אמש בכניסה הצפונית לעיר נצרת עילית. הדגל מתנוסס לגובה שישה עשר מטרים ורוחבו שמונה מטרים, "זו הייתה הזמנה מיוחדת שעלתה הרבה כסף, אבל אני חושב שזה שווה כל שקל".

גפסו מקווה שבעקבותיו ילכו ערים נוספות בצפון, "אין סימן זיהוי טוב יותר לנצרת עילית מאשר דגל כחול לבן. אם לבירת הגליל ועיר המחוז לא יהיה הדגל הגבוה ביותר אז למי כן".

הדגל הוצב ומיד לאחר הצבתו הוצפה מרכזיית הטלפונים בעירייה בפניות של תושבים שביקשו לשבח את היוזמה :הגיע הזמן שבמדינה הזאת נהיה גאים בהיותינו ישראלים" אמרה מזל דדון, תושבת העיר "בארצות הברית , הילדים מגיעים כל בוקר לבית הספר והדבר הראשון שהם עושים זה לברך את אמריקה . יש לנו מה ללמוד מהם בתחום הזה והעצמת הדגל זו התחלה טובה".