זעם בעכו: המואזין יכריז על תפילות במרכז העיר

חבר מועצת העיר עכו, שלמה פדידה, מזהיר כי בתוך חמש שנים ראש העיר בעכו יהיה ערבי. "20 אלף יהודים נטשו את העיר"

תגיות: עכו מואזין
בני טוקר , ט' בשבט תשע"ב

עכו
עכו
קובי פינקלר

החודש אמור  להיפתח ברחובה הראשי של עכו, רחוב בן עמי, מסגד "לבאבידי", ובעיר כבר ניכר מתח רב. אנשי ציבור טוענים כי לא ייתכן שיקימו מסגד בלב שכונה יהודית.

חבר מועצת העיר עכו, שלמה פדידה, מנהל בימים אלה מאבק נגד פתיחת המסגד במרכז העיר. בראיון לערוץ 7 הוא טוען שהערבים במרכז העיר, בדרך לכיבושה של עכו. "עד היום היה סטאטוס קוו. אלא שלאחרונה החלו ההכנות לחידוש המסגד ההיסטורי ולהפיכתו למסגד פעיל. התכנית של הערבים היא לשים שם מואזין וצריח, ולהתחיל עם תפילות ולהתפתח הלאה. לצערי המדינה נותנת לזה יד".

פדידה טוען שיש רבים במרכז העיר שכבר החלו לארוז ולעזוב. "אנשים התחילו למכור את כל הדירות שלהם באזור. פעם היו מסגדים רק בעכו העתיקה, עכשיו זה הגיע גם אלינו. אתה הולך לבית כנסת בשבת והערבים עושים לך על האש, מול הפרצוף".

הוא קורא לנערי הגבעות והמאחזים להגיע לעכו ולהציל את העיר. "בעשר השנים האחרונות נטשו את עכו 20 אלף יהודים. ערבים מהכפרים הגיעו במקומם. אנשי הגרעין התורני הם מיעוט שמיעוט. והגיע הזמן שכל עם ישראל ידע, שאם יהודים ימשיכו לנטוש את עכו, אז בתוך שבע שנים, יהיה כאן ראש עיר ערבי. צריכים להתעורר ולבוא לעכו. אני קורא לאנשי הגבעות, בואו ליישב את עכו, בוא להציל את בירת הגליל, היום זה עכו, מחר נהרייה ומחרתיים כרמיאל".