איתמר: נטיעות בסימן חיזוק משפחת פוגל

מאות הגיעו השבוע לנטוע עצים סביב 'משכן אהוד' באיתמר. חברתה של טלי בן ישי מספרת על מפגש של סגירת מעגל.

שמעון כהן , י"ג בשבט תשע"ב

הנטיעות באיתמר
הנטיעות באיתמר
איתמר

רצח בני משפחת פוגל לפני כמעט שנה בישוב איתמר ממשיך למשוך אנשים מכל רחבי הארץ להביע את תמיכתם בישוב ובמשפחה. לקראת ט"ו בשבט הקרוב ביקשו רבים להביע את תמיכתם בהתיישבות ובישוב ולנטוע עצים דווקא באיתמר, סביב בית המדרש המוקם בימים אלו לזכר משפחת פוגל באיתמר.

יריית הפתיחה של אירועי ט"ו בשבט באיתמר החלה כבר אתמול (ראשון), במסגרת רצונם של רבים לתמוך בבני משפחת פוגל הגיעו מאות נשים מירושלים לנטוע עצים מסביב לבית המדרש המוקם בימים אלו לזכר בני משפחת פוגל במקום – "משכן אהוד".

הנשים המשתייכות למדרשת "חן" אותה הקימה בירושלים טלי בן ישי אמה של רותי פוגל הי"ד. הגיעו לפני שנה בדיוק לישוב בכדי לנטוע עצים. אז קיבלה את פניהם רותי פוגל. הרצח הנורא של רותי פוגל ובני משפחתה, זעזע אותן והן ביקשו לסגור מעגל ולהגיע שוב לאותו מקום, הפעם עם אמה של רותי ולנטוע עצים לזכרה ולזכר בני משפחתה.

"רק לפני שנה טלי בן ישי ארגנה את הטיול המסורתי של המדרשה באיתמר, וכאן קיבלה את פנינו רותי הי"ד. היכן שאויבינו באו לרצוח ולהרוס, אנחנו מבקשות לתמוך. לנטוע עצים לזכר בני משפחת פוגל מסביב לבית המדרש המוקם לזכרם" אמרה אתמול אוולין אלבז, חברתה הקרובה של טלי בן ישי אימא של רותי פוגל הי"ד. 

כאמור מדובר רק ביריית הפתיחה. מאות בני אדם ביקשו להגיע השנה לנטוע עצים מסביב ל"משכן אהוד" באיתמר, מכל הארץ ומכל קצוות הקשת הישראלית דתיים וחילונים, בכדי להביע את תמיכתם בבני משפחת פוגל הנותרים ולחזק את ידם. שיא אירועי הנטיעות יתקיים ביום רביעי הקרוב בט"ו בשבט, בין השאר יגיעו למקום מאות מתפקדי ליכוד וחברי וועדי העובדים הגדולים בארץ. זאת בתמיכת מועצה אזורית שומרון ופרויקט "שומרון נעים להכיר" המנגיש את השומרון לכלל הציבור הישראלי בארץ.

טלי בן ישי ב'משכן אהוד':