טיבי לא יישא נאומים בני דקה במשך חודש

ועדת האתיקה החליטה להטיל על ח"כ טיבי שלילת זכות דיבור במסגרת נאומים בני דקה למשך חודש בעקבות נאום במהלכו התעמת עם ח"כ ועקנין.

חזקי ברוך , י"ד בשבט תשע"ב

לאיזה פרלמנט הוא שייך? טיבי
לאיזה פרלמנט הוא שייך? טיבי
פלאש 90

ועדת האתיקה דנה בישיבתה הבוקר בקובלנות נגד ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) בעקבות נאום שנשא טיבי לפני כשלושה שבועות, במהלכו התעמת עם יו"ר הועדה, ח"כ יצחק וקנין, שניהל את הדיון במליאה.

הוועדה החליטה להטיל עליו שלילת זכות דיבור במסגרת נאומים בני דקה למשך חודש, ארבע ישיבות, החל מהיום.

לפני שלושה שבועות נענש טיבי על נאום בן דקה בו הקריא חמשיר שכתב על ח"כ אנסטסיה מיכאלי והורחק מהמליאה לשבוע.

טיבי אשר זעם על החלטת ועדת האתיקה להרחיקו מהמליאה לשבוע ניצל את הנאום בן דקה להבעת מחאתו.

אלא שהעובדה שבראש הישיבה ישב סגן יו"ר הכנסת, יו"ר ועדת האתיקה ח"כ יצחק ועקנין, הביאה לעימות מילולי בין השניים שהסתיים בהוצאתו של טיבי מהמליאה.

טיבי פתח את דברי וניסה להסביר את דבריו מהשבוע שעבר, "אדוני היושב-ראש. לפני שבוע נאמתי כאן על שפיכת המים. היום הורחקתי על-ידי ועדת האתיקה לשבוע שלם. וולטייר אמר: מה אני מסיק מדבריי הרבים שמה שמעוות אותם זה הגיונם של הטיפשים? ובכן, רבותיי, רגע של עברית. אמוק בחולם זה לא אומק בשורוק. אמוק זה שם אזור באיי מלאיה בדרום מזרח אסיה, שמי שנתקף במחלת הנפש ההיא מתחיל לרוץ ריצת אמוק, מכאן בא השם. כוס, כידוע לכולם ולא בשורוק, זה כלי מפלסטיק המכיל בד"כ 250 סמ"ק של מים המשמשים לשתייה או לשפיכה. הכנסת הזאת, אדוני היושב-ראש, לא מוסיפה לה כבוד, אני מוסיף לה כבוד".

על דברים אלו ענה לו ועקנין, "אתה לא מוסיף כבוד לאף אחד". דבריו אלו של ועקנין הכעיסו את טיבי והובילו לדין ודברים שבסיומו אמר טיבי לועקנין, "אני בז לך". ועקנין בתגובה ביקש מטיבי לשבת ומשזה לא נענה הורה על הוצאתו מהמליאה.