דובר חמאס בעזה: מקבלים את ההסכם

למרות קולות מסתייגים שנשמעו מקרב הזרוע הצבאית של חמאס, מבהיר דובר ארגון הטרור ברצועה, כי הם מחויבים להסכם שנחתם עם פתח.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ד בשבט תשע"ב

אבו מאזן
אבו מאזן
פלאש90

דובר ארגון הטרור חמאס בעזה, פאוזי ברהום, מבהיר היום (שלישי) כי ראשי התנועה מוכנים להעביר את סמכויותיהם לידי ממשלת האחדות שתקום על פי ההסכם שנחתם אתמול, ואשר בראשה יעמוד אבו מאזן.

הבהרתו של ברהום באה, לאחר שאתמול טענו בכירים בזרוע הצבאית של חמאס, כי ההסכם אשר יכפיף את הרצועה לשליטתו של אבו מאזן איננו מקובל עליהם. בתגובה לדברים אלו הבהיר כאמור הדובר, כי ההסדר אושר על ידי מוסדות הארגון והם מוכנים ליישמו. 

מאמצי התיווך הקטאריים נשאו אתמול (שני) פרי, ולאחר חודשים ארוכים של משא ומתן נחתם ההסכם בין חמאס ופתח אשר יאפשר את יישום הסכם הפיוס שנחתם בין שני ארגוני הטרור לפני חודשים רבים.

הצעת התיווך הקטארית שאיפשרה את פריצת הדרך והחתימה על ההסכם נגעה למוקד העימות בין חמאס ופתח, שאלת זהותו של ראש ממשלת המעבר.

על פי ההצעה הקטארית שהתקבלה על דעת שני הצדדים, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יהיה זה אשר יעמוד בראשה של ממשלת המעבר הזמנית, אשר תנהל את ענייניה של הרשות עד למועד הבחירות שיקבע.

עוד נקבע, כי ממשלת המעבר תורכב מטכנוקרטים עצמאיים ותכין את הקרקע לבחירות לנשיאות ולמועצה המחוקקת שנדחו מטעמים פרוצדוריאליים.