פרשת מאוחדת: הוקפאו חשבונות בנק בחו"ל

לבקשת הפרקליטות הוקפאו נכסים בחו"ל של אברהם סיבוני, החשוד בביצוע עבירות שוחד, מרמה ועבירות מס חמורות

עוזי ברוך , ט"ו בשבט תשע"ב

התאגדו. מאוחדת
התאגדו. מאוחדת
פלאש 90

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את אברהם סיבוני, בחשד לביצוען של עבירות שוחד ומרמה, וכן בחשד לביצוען של עבירות מס חמורות.

מן הראיות שבתיק עולה, לכאורה, כי באותו היום שבו היה אמור להיעצר יחד עם בכירי קופת חולים מאוחדת וחשודים נוספים בפרשה, התחמק סיבוני ממעצר, על מנת להבריח את הכספים שהיו בחשבונו בארץ לחשבונות בנק בחו"ל.

במקביל לבחינת התיק בפרקליטות מחוז תל-אביב ובמשטרה, הוקם צוות פעולה משותף שמטרתו להביא להקפאתם של חשבונות הבנק בחו"ל אליהם הבריח סיבוני את כספי העבירה.

הצוות המשותף כולל גורמים מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה ומפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה), מהחוליה לעזרה משפטית בין מדינות ומיחידת להב 433 - היחידה הארצית לחקירת הונאה במשטרת ישראל, וכן מיחידות החקירה של מע"מ ומס הכנסה ברשות המיסים.

באמצעות הפעלת כלים משפטיים שונים, תוך שיתוף פעולה עם הרשויות במדינות אליהן הוברחו הכספים, הוקפאו לאחרונה חשבונותיו השונים של סיבוני בחו"ל ובהם כספי העבירה שהוברחו, וזאת לטובת האפשרות כי הכספים יחולטו במסגרת ההליך המשפטי שעשוי להתנהל כנגד סיבוני. סך כספי העבירה שהוברחו והוקפאו עולה על 6.5 מיליון ש"ח. מהפרקליטות, המשטרה ורשות המיסים נמסר כי האכיפה הכלכלית מעבר לים תמשך ביתר שאת, וזאת על מנת להבהיר כי כל עבריין שינסה להבריח כספים לחו"ל - אלה יוקפאו, יחולטו, והוא אף צפוי לעמוד לדין גם בגין עצם ההברחה, בין היתר, לפי חוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000.