הנסיך האנגלי חוזר לקו החזית באפגניסטן

הנסיך הארי יחזור לחזית באפגניסטן לאחר שסיים את הכשרתו כטייס מסוק קרב. במשרד ההגנה הבהירו כי הוא ישתתף בפעילות מבצעית מלאה.

ציפי בלום , ט"ז בשבט תשע"ב

פעילות מבצעית. אילוסטרציה
פעילות מבצעית. אילוסטרציה
פלאש 90

הנסיך הארי יחזור לקו החזית באפגניסטן לאחר שסיים אתמול את הכשרתו כטייס של מסוק אפאצ'י קרבי, כך מדווח העיתון "טלגרף".

הנסיך בן ה-27, שבילה 10 שבועות כחייל בחיל רגלים בשנת 2008, יצטרף ליחידה בעלת "שיעור המוות" הגבוה ביותר באפגניסטאן, כלומר הרג של שני אפגנים בממוצע ליום.

מקורות מידע בחצר המלוכה סיפרו כי הארי נחוש "לבצע את תפקידו" לאחר שסיים 18 חודשי אימונים כקלע המצטיין, והוגדר כ"מוכן לצאת לשדה הקרב עם הגבלות" אתמול. מיד לאחר שהנסיך ישלים את אימוניו בטייסת הוא יוכרז כ"מוכן לגמרי לקרב".

אחיו, הדוכס מקיימברידג', משרת כעת כטייס חיפוש והצלה. כעת שניים מבני משפחת המלוכה יהיו בשירות מבצעי ביחד, זו הפעם הראשונה מאז נוסדו הכוחות המזוינים המודרניים.

משרד ההגנה הבריטי הודיע אתמול חד משמעית, כי הנסיך הארי יצטרף לפעילות מבצעית בפועל.

לא ניתן עדיין תאריך מדויק ליציאתו של הארי לשירות של ארבעה חודשים באפגניסטן, אך כבר עתה ברור כי בכל רגע בו ישהה בפעילות מבצעית, המפקדים הבכירים של בריטניה וראש ממשלת בריטניה עצמו יפקחו עין חדה על המתרחש באפגניסטן.

כחלק מתפקידו כטייס משנה במסוק קרב בן שני מושבים הוא יהיה אחראי על הפעלת מערכת הנשק. יצפו ממנו גם לתת חיפוי לכוחות המיוחדים בעת מבצעים של כוחות האוויר באפגניסטן.

בבריטניה, רק אחד מכל עשרה חיילים המגישים מועמדות לטוס ביחידת האפאצ'י, זוכים לעשות זאת. הנסיך הארי הודה כי הוא לא חשב שיצליח להגיע לרגע הזה, אליו שואפים כולם.