הריון: למרות הקושי - זמן לצמיחה רוחנית

כנס מיוחד נערך השבוע בלוד לנשים בהריון. המארגנים: צריך ללמוד לנצל את תקופת ההריון כתקופה מצמיחה ומרוממת עבור העובר ואמו.

יוני קמפינסקי , י"ז בשבט תשע"ב

כנס לנשים בהריון בלוד
כנס לנשים בהריון בלוד
יוני קמפינסקי

כנס "להרות כוחות, ללדת חיים" התקיים השבוע בהיכל התרבות בלוד. נשים מכל רחבי הארץ, רובן בשלבים שונים של הריון, השתתפו בכנס כמו גם תומכות לידה ("דולות") ואפילו כמה אמהות לבנות בהריון שבאו יחד עם בנותיהן.

משתתפות הכנס קיבלו חוברת בנושא בחירת שם ליילוד וקיבלו טיפול רפלקסולוגי חינם בחסות קופת חולים לאומית.

ההרצאה הראשונה הועברה ע"י ד"ר קרלוס רוזנברג שריתק את המשתתפות בשיחה בהרצאה מרתקת אודות התפתחותם המופלאה של העוברים ויכולות התקשור הרבות שלהם כבר משלב מוקדם בהריון. "הוא נתן לנו, האמהות, כלים למודעות וליווי העובר במהלך ההריון" מספרת נעה בן דוד שעומדת מאחורי הכנס.

לאחר שיחתו של ד"ר רוזנברג המשתתפות שמעו שיחה על ההתפתחות הרוחנית החל מרגע היצירה, במהלך ההריון ועד לרגע הלידה. "מטרת השיחה הייתה לתת כלים כיצד ללוות בשלב חד פעמי זה של החיים", מסבירה בן דוד, "וללמד אותנו לנצל את תקופת ההריון כתקופה מצמיחה ומרוממת עבור העובר ואמו".

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת השתתף אף הוא באירוע בשיחה על כיצד יש לבחור שם לעובר. הרב נישאר לענות על שאלות אישיות של הנוכחות ואף נתן ברכות לכל המעוניינות.

"יצאנו מהכנס עם הרבה נקודות חדשות למחשבה", מסכמת בן דוד, "יש לנו עכשיו מוטיבציה להתחדשות וצמיחה והמון שמחה בלב של נשים שזוכות להיות שותפות לגאולה".